کد خبر: ۶۳۲۵۳۱۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
وزیر نیرو:

اردکانیان گفت: وزارت نیرو در مرحله اول در حال برق رسانی به مراکز حساس و حیاتی مثل بیمارستان ها، پمپ بنزین ها، چاه های آب و روشنایی معابر است و از روز سه شنبه برق رسانی به مشترکان شروع شد.

تکمیل عملیات برق رسانی به مناطق زلزله زدهبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا اردکانیان وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو در مرحله اول در حال برق رسانی به مراکز حساس و حیاتی مثل بیمارستان ها، پمپ بنزین ها، چاه های آب و روشنایی معابر است و از روز سه شنبه برق رسانی به مشترکان شروع شد.

وی افزود :از ۴۷۳ روستای صدمه دیده ۲۶۰ روستا در روز اول برق رسانی شد و ۲۱۳ روستا با اولویت روستاهایی که مشکل آب داشتند در حال حاضر در حال برق رسانی هستند. حدود ۲۰ روستای بدون برق هم باقی مانده اند که تا ظهر امروز در این روستاها هم برق وصل خواهد شد.

به گفته وزیر نیرو آب رسانی در مناطق زلزله زده منوط به وصل برق است که در حال حاضر باید گفت در ۱۳ شهر با جمعیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از نظر آب رسانی به پایدار رسیده ایم. خطوط اصلی آب در این شهرها در روز چهارشنبه تعمیر شده و از امروز به بازسازی خطوط فرعی و انشعابات پرداخته می شود.

اردکانیان تصریح کرد: هموطنان عزیز در شهرهای زلزله زده مطلع باشند که دلیل وصل نبودن دائمی آب احتمال نشت آب در مکان هایی است که هنوز شناسایی نشده چرا که نشت آب ممکن است تخریب ساختمان های صدمه دیده را تشدید کند به همین دلیل فعلا شب ها آب در مناطق زلزله زده قطع است اما برای مواقع اضطراری در ۱۵ نقطه شیر برداشت نصب گردیده که در مواقع اضطرار مردم بتوانند از آنها استفاده کنند.

وی ادامه داد: ۸۶ تانکر آب رسانی هم تاکنون در مناطق پرجمعیت مستقرند که از امروز با رفع مشکل آب رسانی در شهرها این تانکرها به سمت روستاهای اطراف حرکت می کنند.

وزیر نیرو افزود: در بعضی مناطق مردم در هنگام استفاده از آب از کدورت و تصفیه نبودن آن شکایت داشتند که باید گفت به دلیل تکان های شدیدی که زمین به چاه ها و سیستم آب رسانی کرده این کدورت آب به وجود آمده که همکاران ما در حال برطرف کردن آن هستند. برای مثال مشکل کدورت آب در اسلام آباد غرب با نصب دو دستگاه فیلتر سرامیکی برطرف شد.

 

انتهای پیام/

 

 

 استقرار ۸۶ تانکر آب رسانی در مناطق زلزله زده

 
 
 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر