کد خبر: ۶۳۳۳۲۷۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) مطرح کرد:

مقدم گفت: داعش با هدف جدایی نیروهای هم‌فکر شیعه تشکیل شد تا با ایجاد فضای اسلام هراسی از گسترش تفکر شیعه جلوگیری کند.

داعش با هدف جدایی نیروهای هم‌فکر شیعه تشکیل شدمریم مقدم دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) در گفت و گو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ خاطرنشان کرد: دولت خودخوانده داعش با حمایت کاخ سفید راه اندازی شد و طی مدت کوتاهی به سرعت بسیاری از مناطق سوریه و عراق را تصرف کرد و اگر مدافعان حرم نبودند داعش تا نزدیکی مرزهای مشترک ایران و عراق پیشروی می‌کرد.

وی تصریح کرد: با عنایت پروردگار و با تلاش‌های شبانه روزی و مخلصانه سربازان اسلام، چیزی تا نابودی کامل شجره خبیثه داعش باقی نمانده که تقارن این اتفاق فرخنده با آغاز ماه ربیع‌الاول را به فال نیک می‌گیریم.

سعودی‌ها سرمایه‌گذاران اصلی این گروه تروریستی بودند

مریم مقدم خاطر نشان کرد: ابوبکر البغدادی که اسناد فعالیت‌های وی در سازمان های جاسوسی غربی موجود است در گام اول خود را رهبر دولت اسلامی عراق و شام خواند و شهر حله را به عنوان  پایتخت انتخاب کرد زیرا حله محل نبرد جنگ صفین بود و به همین دلیل از طرف سعودی‌ها که سرمایه‌گذاران اصلی این گروه بودند به آنها دیکته شد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) تصریح کرد: دولت ایالات متحده آمریکا پس از سال۲۰۰۷ تصمیم گرفت برای جدایی نیروهای هم‌فکر شیعی در منطقه خاورمیانه و درست در میانه آن یعنی در منطقه‌ای بین سوریه و عراق داعش را بوجود آورد تا هم دو طرف این منطقه از هم جدا شوند و با ایجاد فضای اسلام هراسی از گسترش تفکر شیعه جلوگیری کند.

اگر مدافعان حرم نبودند داعش تا مرزهای ایران پیشروی می‌کرد

وی افزود: این پروژه با حمایت کاخ سفید و چند کشور دیگر در منطقه راه‌اندازی و حمایت شد و طی مدت زمان کوتاهی به سرعت بسیاری از مناطق سوریه و عراق را تصرف کرد و این پیشروی تا حدی بود که البغدادی عنوان کرد: پهنای مرزهای ما برابر انگلیس است. اگر تلاش و مجاهدت‎‌های مدافعان حرم نبودند داعش تا نزدیکی مرزهای مشترک ایران و عراق پیشروی می‌کرد.

سپاه قدس با اعزام مستشاران نظامی، موفق شد جبهه سوریه و عراق را متحد کند

مریم مقدم افزود: پس از تهدیدهای ابوبکر بغدادی سپاه قدس ایران با اعزام مستشاران نظامی، موفق شد جبهه سوریه و عراق را متحد و منسجم کند که نتیجه آن آزادی مناطق اشغال شده یکی پس از دیگری است و در حال حاضر داعش به ایستگاه آخر رسیده تمامی حامیان آن به خوبی می‌دانند که پروژه وهابیت و داعش در این منطقه شکست خورده و قطعا به دنبال راهی جدید برای پیگیری اهداف خودهستند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) یادآور شد: به دلیل جنایت‌های بی‌شمار و مختلف داعش علیه شیعه، سنی و مسیحیان در سوریه و عراق چهره بسیار خشنی اسلام در ذهن جهانیان نقش بسته است و اکنون وقت آن است که مردم جهان با اسلام واقعی آشنا شوند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر