کد خبر: ۶۳۴۴۱۳۳
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
روز گذشته انجام شد؛

مراسم روز ملى ارتش جمهورى اسلامى ایران در سلطنت عمان با حضور مقام‌های عالیرتبه نظامی دو کشور ایران و عمان برگزار شد.

مراسم روز ملى ارتش ایران در سلطنت عمانبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم روز ملى ارتش جمهورى اسلامى ایران در سلطنت عمان با حضور مقام‌های عالیرتبه نظامی دو کشور ایران و عمان، سفیر جمهوری اسلامی ایران، سفرا و وابستگان نظامی و سایر دیپلمات‌های مقیم این کشور از سوی وابستگی نظامی سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در این مراسم باشکوه که شامگاه چهارشنبه در محل سفارت کشورمان در مسقط برپا شد، «سردار سرتیپ پاسدار قدیر نظامی» معاون بین الملل ستادکل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران و «سرتیپ حمد بن راشد البلوشی» معاون عملیات و برنامه ریزی ستادکل نیرو‌های مسلح سلطانی کشور عمان و همچنین روسای کمیسیون مشترک نظامی ایران و عمان حضور یافتند.
شرکت کنندگان ضمن گرامیداشت روز ملی ارتش، این روز را به نیرو‌های مسلح نظامی و انتظامی کشورمان و «حجت الاسلام نوری شاهرودی» سفیر جمهوری اسلامی ایران تبریک گفته و برای دولت و ملت ایران آرزوی موفقیت کردند.

«ناخدایکم ستاد سید ناصر فاطمی» وابسته نظامی سفارت جمهوری اسلامی ایران در سلطنت عمان طی سخنانی در این مراسم، با تبریک روز ۲۹ فروردین به عنوان روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در تقویم سربلندی و سرافرازی میهمن عزیزمان و خیر مقدم به مقامات عالی شرکت کننده در مراسم گفت: این روز بهانه‌ای برای گرامیداشت حماسه آفرینی‌های مردان سلحشور و غیور نیرو‌های مسلح است که همواره جان برکف، آماده دفاع از حریم ایران و حفظ مرز‌های آن بوده و هستند و دستاورد ارتش در طول هشت سال دفاع مقدس بهترین عرصه برای نشان دادن لیاقت این نیروهاست.
ناخدا فاطمی با اعلام اینکه دکترین نظامی جمهوری اسلامی ایران دکترین دفاعی است تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران کشوری است صلح طلب، صلحی که همواره با عزت، آزادی و سربلندی همراه باشد.

وی با امیدواری نسبت به برقراری صلح و امنیت در تمام جهان، اظهار داشت: در طول تاریخ، ایران و عمان همواره روابط دوستانه‌ای با یکدیگر داشته اند که امید می‌رود این روابط در آینده در جهات گوناگون تعمیق یابد.

در این مراسم که با برش کیک بزرگداشت روز جمهوری اسلامی ایران به پایان رسید، با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نمایشگاهی از برخی از دستاور‌ها و ظرفیت‌های ارزشمند نظامی و دفاعی به همراه معرفی جاذبه‌های تاریخی و گردشگری کشورمان به نمایش درامد که مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر