کد خبر: ۶۳۴۹۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲

نشریه فوربس گزارش داد که عربستان به ولید بن طلال گفته است که در ازای رهایی از بازداشت و محاکمه، بخش بزرگی از داراییهایش را واگذار کند و بقیه عمر را در حبس خانگی بگذراند.

مصادره دارایی‌ها و حبس خانگی مادام‌العمر شاهزاده میلیاردر سعودیبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،به دنبال بیانیه کمیته مبارزه با فساد عربستان درباره بازداشتهای اخیر شاهزاده‌ها و مقامات فعلی و سابق این کشور، پایگاه خبری فوربس جزئیات بیشتری درباره این مساله منتشر کرده است.

 دادستانی کل کشور عربستان سعودی اعلام کرده که تعداد افرادی که کمیته مبارزه با فساد آنها را بازداشت یا احضار کرده،320 نفر است.

دادستان کل عربستان افزود: بیشتر کسانی که از سوی کمیته به اتهام فساد احضار شدند، با مصالحه(تسویه حساب قبل از رسیدگی پرونده آنها) موافقت کرده اند و جزئیات این مصالحه در حال نهایی شدن است.


بیشتر بخوانید:دلیل اصلی بازداشت‌ اخیر شاهزادگان سعودی؛ قبضه قدرت یا غصب ثروت؟ + تصاویر


مصادره دارایی‌ها و حبس خانگی مادام‌العمر شاهزاده میلیاردر سعودی

تکرار سناریوی شاه مخلوع ایران برای محمد بن سلمان/ آیا شاهزاده‌های بازداشت شده شورش می‌کنند؟

در میان بازداشت شدگان 4 میلیارد از جمله ولید بن طلال، محمد المودی سرمایه گذار سعودی-اتیوپیایی، صالح کامل و فواز الهوکر یک سرمایه دار خیلی بزرگ حضور دارند.

فوربس به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده است که دولت عربستان به ولید بن طلال پیشنهاد داده که شرط رهایی وی از بازداشت و محاکمه این است که بخش بزرگی از ثروت خود را به عربستان واگذار کند و با حبس خانگی مادام العمر بدون تلفن و بدون مصاحبه با رسانه‌ها موافقت کند.

براساس گزارش فوربس، طلال این پیشنهاد را رد کرده و خواستار برگزاری دادگاه شده است.

سخنگوی بن طلال نیز از اظهار نظر درباره این پیشنهاد و درخواست خودداری کرده است.

دادستانی عربستان با اشاره به مساله بازداشتیها و پیشنهادات مطرح شده گفته است که قرارهای بازداشت می‌تواند تا 6 ماه تمدید شود.

فوربس به نقل از یک منبع آگاه در عربستان نوشته است که بعید است دادگاه منصفانه ای درباره ولید بن طلال برگزار شود. وی گفته است که حکومت ریاض قادر است همه چیز شما را بگیرد بدون اینکه بتوانید حرفی بزنید.

منبع:فارس

انتهای پیام/

 مصادره دارایی‌ها و حبس خانگی ابدی ولید بن طلال

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی