کد خبر: ۶۳۵۰۱۵۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
بیزنس ریکوردر:

ایران و پاکستان پیش نویس اولیه موافقتنامه تجارت آزاد و حل و فصل سریع مشکلات مربوط به کانال‌های بانکی میان دو کشور را نهایی کرده اند.

به گزارشایران و پاکستان پیشنویس موافقتنامه تجارت آزاد را نهایی کردند  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ منابع رسمی گفتند، ایران و پاکستان پیش نویس اولیه موافقتنامه تجارت آزاد و حل و فصل سریع مشکلات مربوط به کانال‌های بانکی میان دو کشور را نهایی کرده اند.

این تفاهم در جریان سومین نشست کمیته مذاکرات تجاری در خصوص موافقتنامه منطقه تجارت آزاد میان ایران و پاکستان که طی روز‌های ۲۱ و ۲۲ نوامبر در تهران برگزار شد به دست آمده است.

نشست بعدی قرار است در ژانویه ۲۰۱۸ در اسلام آباد برگزار شود که طی آن انتظار می‌رود روند تصویب موافقتنامه تجارت آزاد متشکل از ۲۶ ماده و ۵ پیوست سرعت بیشتری بگیرد.

این منابع گفتند، متن موافقتنامه تجارت آزاد پس از مذاکرات طولانی دو روزه بین مقامات و کارشناسان فنی نهایی شده است. طرفین با بررسی آمار‌های تجاری اخیر در خصوص مبادلات تجاری دوجانبه، بر ضرورت تبادل رسمی آمار‌های تجاری توسط مقامات گمرکی طرفین به صورت منظم تاکید کردند. به گفته این منابع، طرف پاکستانی به طرف ایرانی اطلاع داده که آمادگی مشارکت در سمیناری که به میزبانی ایران برگزار خواهد شد را دارد. این نشست با هدف افزایش آگاهی بخش‌های خصوصی و تجاری ایران از فرصت‌های موجود در کوریدور اقتصادی ایران و پاکستان برگزار می‌ شود.

منابع مذکور  افزود: ما تصمیم گرفته ایم مذاکرات بیشتری به منظور تکمیل تمام ضمیمه‌های موافقتنامه تجارت آزاد تا ژوئن ۲۰۱۸ صورت دهیم که فرآیند فنی موافقتنامه نهایی تجارت آزاد برای کسب موافقت دولت‌های مربوطه تکمیل خواهد کرد.

انتهای پیام/

موافقتنامه منطقه تجارت آزاد میان ایران و پاکستان روز‌های ۲۱ و ۲۲ نوامبر در تهران برگزار شد

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل