کد خبر: ۶۳۵۰۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰

۱۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح کادستر به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛معاون پیشگیری از وقوع جرم  استان در سومین کارگروه پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد و حاشیه نشین استان گفت: امسال ۲ میلیارد تومان و سال ۹۷ هم ۸ میلیارد تومان برای اجرای طرح کاداستر در کهگیلویه وبویراحمد اختصاص یافت.


گشتاسبی افزود: در این کارگروه ممانعت از توسعه بافت‌های ناکارآمد و حاشیه نشین، شناسایی روستا‌های در معرض مهاجرت، تقویت اشتغال در روستا‌ها و توانمند سازی روستائیان و تدوین نقشه بافت‌های ناکارآمد شهر یاسوج به تصویب رسید.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هم دراین جلسه گفت: برای اجرای طرح کاداستر به ۱۰ میلیارد تومان اعتبارات استانی و ۲۰ میلیارد تومان اعتبارات ملی نیاز است.


جعفر گوهرگانی با بیان اینکه نقشه برداری حدود ۵۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان در حال اتمام است افزود: نیاز است شهرداری‌ها و بنیاد مسکن نقشه جامع شهر‌ها را ارائه دهند.


رئیس اداره امور اراضی جهادکشاورزی استان هم دراین کارگروه گفت: با راه اندازی سامانه ۳۱، در سه سال اخیر ۱۵۰ مورد گزارش مردمی از این طریق دریافت و از تغییر کاربری ۲۲ هکتار از زمین‌های کشاورزی در استان جلوگیری شد.


تاج الدینی افزود: در این خصوص ۹۷ پرونده تشکیل و متخلفان به دستگاه قضایی معرفی شدند.


وی با بیان اینکه ۲۰ مورد ساخت و ساز‌های غیرمجاز شناسایی شد گفت: در این رابطه به تخریب ۷۶ هزار مترمربع اقدام شد.


رئیس اداره امور اراضی جهادکشاورزی استان با اشاره به آغاز طرح کاداستر از سال ۱۳۹۴ افزود: نقشه برداری ۴۰ هزار هکتار به اتمام رسیده است و به ۳۰۰ نفر از کارشناسان برای اجرای این طرح آموزش‌های لازم ارائه شد.

انتهای پیام/د

طرح کاداستر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر