کد خبر: ۶۳۵۰۲۴۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان مطرح کرد:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: گردشگری حلال میان اصفهان و جمهوری باشکورتستان کشور روسیه توسعه می یابد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،فریدون الهیاری در نشست مشترک فعالان گردشگری جمهوری مسلمان نشین باشکورتستان از توابع فدراتیو روسیه با ابراز خرسندی از حضور فعالان گردشگری روسیه در اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان با وسعتی بالغ بر 107 هزار کیلومتر و 5 میلیون نفر جمعیت در قلب کشور ایران واقع شده و با تاریخی چند هزار ساله، یکی از مراکز اصیل شکل گیری بنیان‌های فرهنگی و تمدنی ایران بشمار می‌رود.

وی با تاکید بر پیشینه فرهنگی و تمدنی چند هزار ساله این استان بیان کرد: وجود بیش از 22 هزار اثر تاریخی و وجود بیش از یک سوم صنایع دستی جهان در این منطقه و به ویژه اصفهان به عنوان دومین شهر جهانی صنایع دستی در کنار تنوع اقلیم، شرایطی را فراهم می آورد تا با توجه به اینکه از مجموعه 4 میلیون جمعیت این جمهوری 3 میلیون نفر مسلمان هستند، به توسعه گردشگری به ویژه گردشگری حلال میان اصفهان و جمهوری باشکورتستان بپردازیم.

در ادامه این نشست گالین آزمات معاون گردشگری جمهوری باشکورتستان کشور روسیه نیز با ابراز خرسندی از حضور خود و فعالان گردشگری باشکورتستان در اصفهان تاکید کرد: ما در این جمهوری، اصفهان را نیمی از جهان که در روسیه نگین روسی خوانده می‌شود، می‌خوانیم که سفر به آن آرزوی بسیاری از هموطنانم می‌باشد.

معاون گردشگری باشکورتستان همچنین تصریح کرد: مسلمانان و همچنین سایر اتباع این جمهوری آماده‌اند با توجه به اینکه سالانه 2 میلیون گردشگر از این جمهوری دیدار می‌کنند، روابط گردشگری خود را با ایران و به ویژه اصفهان گسترش دهند.

 

انتهای پیام/م

 

نشست مشترک فعالان گردشگری جمهوری مسلمان نشین باشکورتستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر