کد خبر: ۶۳۵۰۳۲۶
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر:

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: پیامبر اسلام (ص) شخصیتی بزرگ بودند که در ابعاد مختلف به ‌عنوان معلم و الگویی برای جامعه بشری محسوب می شوند.

پیامبر اسلام(ص) در ابعاد مختلف معلم و الگویی برای جامعه بشری استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی سه‌شنبه شب در آئین گرامیداشت میلاد پیامبر رحمت و مهربانی ضمن گرامیداشت هفته وحدت اظهار داشت: حضرت رسول (ص) برای جامعه بشری درسی است که هرکس در زندگی خدا محور باشد خدا هم یار و مددکار او خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر تصریح کرد: امروزه جامعه بشری به‌ویژه مسلمانان باید معرفتشان را نسبت به نبی والای اسلام بیشتر کنند و سیره پیامبر رحمت را بر امور فردی و اجتماعی و به‌ویژه در عرصه حکومت داری پیاده کرده و خط مشی خود را بر اساس سیره پیامبر اسلام انتخاب کنند.

وی با اشاره به شرایط جهان اسلام گفت: بعضی از سران دول عربی با تبعیت از دشمنان اسلام مصائب متعددی را برای جامعه اسلامی ایجاد کرده اند و خشنودی سران صهیونیست و استکبار جهانی را بر خوشنودی خدا مقدم می‌دانند، اینها باید به خود بیایند و در جهت سیره پیامبر اسلام (ص) که همواره دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم بود گام بردارند.

حجت‌الاسلام سروستانی خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام (ص) شخصیتی بزرگ بودند که در ابعاد مختلف به ‌عنوان معلم و الگویی برای جامعه بشری محسوب می شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: مهمترین صفت و ویژگی پیامبر اسلام (ص) عبودیت و بندگی پروردگار بود به گونه‌ای که تمام مشکلاتی که آن حضرت در طول عمر با آنها مواجه شده بود نتوانستند مانعی در برابر ایشان ایجاد کند.

وی ادامه داد: حضرت محمد (ص) با استقامت و پایداری در مقابل مشکلات، سختی ها و خطرات مقاومت کرد و عبودیت و بندگی خود را به اوج رساند تا اینکه خداوند او را به‌عنوان پیامبر برانگیخت.

حجت‌الاسلام سروستانی ادامه داد: خداوند پیامبر اسلام (ص) را به عنوان رهبری سالم و الگویی بارز برای جامعه بشری قرار داد تا امت اسلامی به این شخصیت الهی معرفت پیدا کنند و بتوانند عبودیت الهی را انجام دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر تاکید کرد: قرآن کریم در آیات متعددی از جمله سوره مبارکه احزاب، آیه ۲۱ (لقد کان لکم فی رسول الله اسوه حسنه) به شان و منزلت پیامبر اشاره دارد و ایشان را برای سرمشق نیکویی برای مسلمین عنوان می کند.

وی اضافه کرد: هر بخش از زندگی پیامبر اسلام (ص) را بررسی کنیم، چه در تکالیف و رفتارهای فردی و چه در امور اجتماعی و ارتباط با مردم و جامعه الگوی گرانقدری هستند و خداوند به دلیل استحکام پیوند با خدای خویش همواره نصرت و موفقیت را نصیب ایشان می کرد.

انتهای پیام/پ

پیامبر اسلام (ص)  در ابعاد مختلف به ‌عنوان معلم و الگویی برای جامعه بشری محسوب می شوند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر