کد خبر: ۶۳۵۱۳۶۱
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷
جمالی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد:

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کشورهای اسلامی باید بیشتر به راهبردها و پیش‌بینی‌های ایران نسبت به اوضاع منطقه و سازش با رژیم صهیونیستی توجه کنند.

//محمدجواد جمالی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اینکه راهبردها و پیش‌بینی‌های جمهوری اسلامی ایران همیشه نسبت به اوضاع منطقه و موضوع سازش با رژیم صهیونیستی صحیح بوده است، گفت:‌ کشورهای اسلامی باید بیشتر به این موضوع توجه کنند، اما متأسفانه مشکل این است که سران این کشورها نوعا منتخب مردم نیستند.

وی ادامه داد: چه توقعی می‌توان از پادشاهان مرتجعی که  از قدیم‌الایام دست‌نشانده انگلیس  بوده‌اند، داشت؟ از پادشاه بحرین یا عربستان چه انتظاری است؟

جمالی تأکید کرد: کشورهای اسلامی با محوریت جمهوری نیز مانند مصر حالتی پادشاهی پیدا کرده‌اند. سوریه که خط مقدم جبهه بود و عراق که می‌توانست کمک کند را دچار چالش داعش کردند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف حلقه آخر بود، اظهار کرد: صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها همیشه به دنبال به فراموشی رساندن‌ آرمان فلسطین با تغییر ترکیب جمعیتی، ایجاد شهرک‌های صهیونیست‌نشین، و انحراف کشاندن گروه‌های مرتبط مانند فتح و بعدا حماس و ... بوده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه رسیدن آرمان فلسطین به اینجا طی چند سال گذشته نتیجه خیانت رهبران کشورهای عربی بوده است، بیان کرد:‌ آیا در طول مبارزاتی که اعراب با رژیم صهیونیستی داشته‌اند، عربستان سعودی به عنوان یک کشور متمول یک گلوله هم به سمت آنها شلیک کرده است؟ صدها میلیارد دلار سلاح خریداری شده عربستان برای چه کسی بوده است؟

جمالی ادامه داد: جز برای کشتن مردم بی‌دفاع یمن یا شیعیان شرق عربستان؟ غیر از این چیزی نیست.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: اگرچه آمریکا و رژیم صهیونیستی، داعش را برای امنیت اسرائیل به وجود آوردند اما نتیجه عکس داد و چیزی که علیه داعش شکل گرفت در حقیقت بسیج مردمی در سوریه متشکل از کشورهای افغانستان، پاکستان، ایرانی، حشدالشعبی عراقی، حزب‌الله لبنان و... بود.

وی گفت:‌ این یک پاکسازی و خالص‌سازی در جریان مبارزه با داعش بود و در آینده هم براساس فرمایشات مقام معظم رهبری، این فرعون زمان در دریای به وجود آمده از موج‌های عظیم بسیج مردمی در منطقه انشاءالله غرق خواهد شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر