کد خبر: ۶۳۵۱۴۹۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت:پیگیری های لازم برای دریافت تسهیلات 50 میلیارد تومانی کشاورزان صورت گرفته اما هنوز اعتباری دریافت نکرده ایم.

کشاورزان قمی در انتظار تسهیلات ویژه ی سرمازدگیبه گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جواناز قم؛طلایی،رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم اظهار کرد:به علت تغییر ناگهانی آب و هوا در آّبان سال 1395 بیش از 5 هزار هکتار از باغ های انار، گردو، گیلاس ، زیتون و زردآلو استان دچار سرمازدگی شدند و نه تنها محصول بلکه اصل تنه درخت نیز از بین رفت.

وی افزود: در بازدیدی که از باغ های استان انجام شده بیش از 100 میلیارد تومان به این باغ ها خسارت وارد شده است که برای جبران بخشی از خسارت ها از ستاد بحران کشور تسهیلات 50 میلیارد تومانی با سود کم و بازپرداخت بلند مدت درخواست کرده ایم.

بر همین اساس یک سال پس از وقوع سرمازدگی به سراغ کشاورزان رفتیم تا پیگیر تسهییلات وعده داده شده به آنها شویم.

به گفته کشاورزان نه تنها هیچ تسهیلاتی بابت سرمازدگی به آنها پرداخت نشده که حتی حق بیمه های آنها نیز تا به امروز پرداخت نشده است.

 طلایی ،رئیس سازمان جهاد کشاورزی در پاسخ گفت: از طرف استان تمامی مکاتبات و درخواست ها از ستاد بحران کشور، و سازمان برنامه و بودجه کشور انجام شده اما تا کنون هیچ تخصیصی به استان تعلق نگرفته است.

همین مسئله را با رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و رئیس صندوق بیمه مطرح کردیم که به پاسخی مشابه رسیدیم.

 ظفری، رئیس صندوق بیمه کشاورزی استان با قبول اینکه تا کنون تعهدات بیمه ای پرداخت نشده است گفت: برای جبران بخشی از خسارت ها امسال از کشاورزان حق بیمه دریافت نمی شود و با احتساب بخشی از عواید پرداخت نشده تواتر می کنیم و کشاورزان را بیمه می کنیم و ما به تفاوت آن پس از تخصیص بودجه به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/ش

اختصاص 50 میلیارد تومان اعتبار برای جبران سرمازدگی در قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر