کد خبر: ۶۳۵۱۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۷

با حضور اندیشمندان، کارشناسان و متخصصان ایران و کشورهای هلند، فرانسه، اسپانیا، آلمان و استرالیا، راهکارهای مقابله با بیماری آنفلوانزای پرندگان در ایران، بررسی شد.

به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان در نخستین کنفرانس بین المللی صنعت طیور کشور، مقامات وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی و ۵۰۰ نفر از کارشناسان حضور داشتند.

همت زاده، دانشیار بخش ویروس شناسی دانشگاه آدلاید استرالیا، پدر بیماری آنفلوانزای  پرندگان، به عنوان میهمان ویژه، در سخنانی گفت : با توجه به تجارب کشورهای دیگر، موضوع مهار بیماری آنفلوآنزای پرندگان در ایران، قابل انجام است و در صورت حمایت دولت و همراهی بخش خصوصی می توان به سرعت، شاهد کاهش این بیماری بود.  

وی در سال ۲۰۱۴ میلادی روشی آزمایشگاهی را که توانایی تشخیص و تمییز پرندگان واکسینه شده را از پرندگان درگیر با بیماری آنفلوآنزای پرندگان دارد، ابداع کرد. این مورد قدمی بسیار مهم در کنترل این بیماری در مناطقی چون جنوب شرقی آسیا محسوب می شود.

امینی مدیر کل طیور وزارت جهاد کشاورزی نیز در حاشیه این کنفرانس بین المللی در سخنانی با تشریح وضعیت تولید طیور در کشور، تاکید کرد:  هم اکنون٬ هیچ مشکلی برای تامین گوشت مرغ در کشور وجود ندارد و همه تدابیر لازم برای جلوگیری از نوسان در بازار مرغ و تخم مرغ از سوی دولت، انجام شده است.

انتهای پیام/

مهار بیماری آنفلوآنزای پرندگان در ایران قابل انجام است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر