کد خبر: ۶۳۵۱۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
رویترز:

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۴۸ دلار و ۸۶ سنت رسید.

روند صعودی قیمت طلابه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، در حالی که بعد از کاهش قیمت طلا و رسیدن آن به پایین‌ترین رقم بیش از ۴ ماه گذشته در جلسه قبل، برای خرید طلای ارزان دست به کار شده اند، قیمت طلا در معاملات اولیه آسیایی امروز با افزایش مواجه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۴۸ دلار و ۸۶ سنت رسید. روز گذشته، قیمت فلز زرد تا رقم ۱۲۴۳ دلار و ۷۱ سنت که پایین‌ترین رقم از ۲۶ حولای تاکنون بود افت کرد.

قیمت طلای آمریکا هم امروز با ۰.۲ درصد افت به ۱۲۵۰ دلار و ۷۰ سنت رسید.

یک تاجر طلا در هنگ کنگ گفت: «با وجود اینکه دلار تقویت شده، به نظر می‌رسد که سرمایه گذاران برای خرید طلای ارزان دست به کار شده اند. اما من فکر می‌کنم روند حرکت قیمت‌ها همچنان کاهشی است.

به دنبال تصویب طرحی به منظور تمدید موقتی تامین مالی هزینه‌های دولت آمریکا که موجب خوش بینی سرمایه گذاران به تصویب طرح اصلاح نظام مالیاتی آمریکا شد، ارزش دلار در روز جمعه افزایش داشت.

به دنبال نگرانی‌ها در مورد تعطیلی دولت آمریکا و همچنین افزایش تنش‌ها در خاورمیانه بعد از تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در اوایل هفته ارزش دلار کاهش یافته بود.

گروه فلسطینی حماس روز گذشته، در واکنش به تصمیم ترامپ خواستار توقف تلاش‌ها برای سازش و شکل گیری یک خیزش جدید علیه رژیم صهیونیستی شد.

تعداد شهروندان آمریکایی که برای دریافت مزایای بیکاری ثبت نام کرده اند، در هفته گذشته به شکل غیرمنتظره‌ای کاهش داشت و این نشان دهنده کاهش بیشتر نرخ بیکاری در آمریکاست که می‌تواند هر چه بیشتر فدرال رزرو را تشویق به افزایش نرخ بهره در هفته آینده نماید.

انتهای پیام/

طلا ۱۲۴۸ دلار شد

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی