کد خبر: ۶۳۵۲۰۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می‌شود در سال جاری بیش از ۲۱ هزار و ۹۹۳ تن خشکبار در سطح استان تولید شود.

 پیش بینی تولید بیش از ۲۱ هزار تن خشکبار در آذربایجان غربیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛ پرویز تومرائی مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه سال گذشته 17 هزار و 385 تن خشکبار در استان تولید شده است، افزود: بر اساس برآوردهای انجام شده پیش بینی می کنیم امسال در میزان خشکبار تولیدی در مقایسه با سال گذشته 4 هزار و 608 تن افزایش تولید را شاهد باشیم.

تومرائی عمده شهرهای تولید خشکبار در استان را شهرستانهای ارومیه، میاندوآب، نقده، مهاباد، تکاب و سلماس اعلام کرد.

وی با اشاره به فعالیت 52 واحد خشکبار دارای پروانه بهره برداری در استان که 11 فقره دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی و 41 فقره از سازمان صنعت و معدن و تجارت مجوز دریافت کرده اند، اظهار کرد: ظرفیت اسمی این واحدها اعم از واحدهای تولید و بسته بندی آجیل ، کشمش تیزآبی ، خشکبار ، برگه میوه جات ، درجه بندی کشمش و میوه خشک در حدود 58 هزار و 767 تن در سال است .

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: در سال جاری جواز تاسیس 29 واحد به ظرفیت 15 هزار و 770 تن در استان صادر شده است و یک جواز توسعه طرح به ظرفیت 150 تن در آذربایجان غربی به بهره برداری رسیده است.

صادرات 650 تن محصول خشکبار آذربایجان غربی از مبادی گمرکات رسمی به کشورهای همسایه

عزیزامانی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز با اشاره به میزان صادرات خشکبار به کشورهای همسایه تصریح کرد: بنا به استعلام واحدهای تحت پوشش جهاد کشاورزی امسال 650 تن محصول خشکبار از مبادی گمرکات رسمی به کشورهای روسیه، اذربایجان، هلند، ترکیه، بلغارستان و مجارستان صادر شده و با توجه به تولید محصولات باغی استان که امسال ظرفیت مناسبی داشته، 20 هزارتن از محصولات باغی خشک استان نیز روانه بازارهای داخلی و خارجی شده است.

انتهای پیام/ح

در سال جاری بیش از 21 هزار تن خشکبار در آذربایجان غربی تولید می شود

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل