کد خبر: ۶۳۵۲۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی :

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از اواخر وقت فردا با تشدید وزش باد نواحی غربی دریای عمان در جنوب استان مواج شده و تا روز دوشنبه مواج باقی می‌ماند.

دریای عمان مواج می‌شودبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، علی ملاشاهی  کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان  اظهار داشت: پیش‌بینی کلی وضعیت جوی سیستان و بلوچستان بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد از اواخر وقت فردا با تشدید وزش باد نواحی غربی دریای عمان مواج شده و تا روز دوشنبه دریای عمان مواج باقی می‌ماند.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: در پی این شرایط جوی به شناور‌های صیادی و قایق‌های کوچ توصیه می‌شود پیش از ورود به دریا حتماً شرایط را از طریق اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان بررسی کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تصاویر ماهواره‌ای شاهد ابرناکی به ویژه در نیمه شمالی استان هستیم، اما از اواخر وقت به تدریج از پوشش ابر در آسمان استان کاسته می‌شود. امروز در نواحی مرکزی و نوار غربی استان وزش باد نسبتاً شدید و گرم جنوبی در برخی نقاط منجر به خیزش گرد و خاک و کاهش دید شده به طوری که از عصر امروز شدت باد‌های جنوبی در این مناطق کاهش می‌یابد.

ملاشاهی بیان کرد: از اواخر وقت امشب با تشدید جریانات سرد شمالی و در روز‌های شنبه تا دوشنبه پیش رو در شهر‌های شمالی، مرز غربی و نواحی شرقی استان باد و گرد و خاک با جهت شمالی منجر به خیزش گرد و خاک می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه از نظر دمایی از فردا مجدداً شاهد کاهش دما ابتدا در نیمه شمالی و سپس در دیگر نقاط استان هستیم اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته مهرستان با کمینه دمای ۴ درجه سانتی‌گراد زیر صفر و راسک با بیشینه دمای ۲۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهر‌های استان بوده‌اند.

انتهای پیام/ع

وزش باد شدید درسیستان وبلوچستان 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی