کد خبر: ۶۳۶۱۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
کد خبر : ۶۳۶۱۹۳۶

مدیر کل پزشکی قانون استان گفت : تعداد متوفیان مسمومیت با گاز منو اکسید در استان خراسان شمالی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چهار برابر رشد دارد .

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  ازبجنورد؛ بابک سلحشور  مدیر کل پزشکی قانونی استان خراسان شمالی گفت : تا پایان آبان ماه امسال دوازده نفر بر اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن در استان جان خود را از دست داده اند که از این تعداد یک نفر زن و یازده نفر مرد بودند.

وی افزایش آمار مرگ ناشی از استنشاق گاز منواکسید کربن را در مقایسه با سال گذشته نگران کننده دانست و افزود: این تعداد در مدت مشابه سال قبل سه نفر بود که نشان از رشد چهار برابری آمار سال جاری دارد.

سلحشوراظهار کرد : در سال گذشته سیزده نفر در استان در اثر استنشاق گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادندو بدین ترتیب استان خراسان شمالی به نسبت جمعیت  رتبه ششم تعداد مرگ های مسمومیت با گاز منو اکسید کربن را به خود اختصاص داد.

وی نصب نا صحیح و غیر اصولی آبگرمکن و بخاری در منازل ، عدم کارکرد صحیح لوازم گرمایشی از جمله بخاری و آبگرمکن ها و عدم انجام تعمیرات دوره ای موتورخانه ها ،همچنین استفاده از وسایل غیر ایمن جهت گرم کردن فضا ، مسدود شدن لوله بخاری و مسیر خروج هوا را از جمله عوامل منجر به مسمومیت افراد با گاز منواکسید کربن برشمرد .

وی در خصوص علائم بروز مسمومیت با گاز منو اکسید کربن گفت: از آنجایی که نشانه های اولیه مسمومیت با این گاز بسیار شبیه علائم شبه آنفولانزا است، بایستی با آفزایش آگاهی در این مورد از خطرات بعدی آن جلوگیری کرد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان اظهار کرد :  اولین نشانه های مسمومیت با این گاز ایجاد حالت ضعف و سستی در بدن و در ادامه سردرد ، درد شکمی، سرگیجه ، تهوع و استفراغ، ایجاد حالت دوبینی و تنفس های سریع و کوتاه است و در صورت شدت مسمومیت با این گاز ، تشنج ، بیهوشی ، کما و در نهایت مرگ پدیدار می شود.

انتهای پیام/آ

مسمومیت 12 نفر بر اثر مسمومیت با گاز منو اکسید در استان خراسان شمالی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر