کد خبر: ۶۳۶۶۰۳۲
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان؛

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از تحقق 48 درصد سهمیه اشتغال در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بندرعباس ،سلیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به سهمیه تعهد ایجاد اشتغال استان در سال که 27 هزار نفر است، گفت: 48 درصد از این میزان محقق شده است

وی افزود: امسال 900 میلیارد تومان اعتبار برای طرح های اشتغالزایی استان اختصاص یافته که از این مبلغ 150 میلیارد تومان برای مشاغل خانگی، کسب و کارهای خرد و کوچک و خود اشتغالی برای دو نهاد حمایتی کمیته امداد و بهزیستی تخصیص یافته است.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: 352 میلیارد تومان نیز در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی برای اشتغال فراگیر به منظور ایجاد، توسعه و سرمایه در گردش و 400 میلیارد تومان هم از منابع صندوق توسعه ملی برای طرح های اشتغال روستایی و شهرهای زیر10 هزار نفر جمعیت با اولویت تعاونی ها اختصاص داده شده است.

سلیمی در خصوص اعطای تسهیلات 6 درصدی برای مناطق روستایی و عشایری گفت: با اجرای طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، از محل صندوق توسعه ملی در بخش های کشاورزی، زراعت، باغداری، اصناف بیمه ای، حمل و نقل، صنایع دستی و فعالیت های فرش دستباف تسهیلاتی نیز اعطا می شود.

وی افزود: دوره استفاده از تسهیلات طرح های مشمول سرمایه ثابت حداکثر دو سال و دوره تنفس یکسال و بازپرداخت شش سال تعیین و مجموع دوره تامین مالی تسهیلات سرمایه در گردش حداکثر 18 ماه است.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: متقاضیان طرح های اشتغال زایی، طرح خود را از طریق دستگاه اجرایی مربوطه به دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ارسال می  کنند و این طرح پس از بررسی و کار کارشناسی شده برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی می شود.

انتهای پیام/ف

پرداخت تسهیلات مشاغل روستایی در هرمزگان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر