کد خبر: ۶۳۷۲۵۷۴
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
رئیس سازمان فضای سبز اراک:

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اراک با بیان اینکه فضای سبز شهری اراک توسعه می‌یابد، گفت: کار هرس درختان سطح شهر اراک درحال انجام است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ مرادعلی عباسی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اراک  با اشاره به هرس درختان اظهار داشت: امسال هم مشابه سال‌های گذشته هرس درختان در فصول سرد سال را داشته‌ایم که به منظور جوان‌سازی، حفظ و زیبایی فضای سبز کار حذف شاخه‌های خشک و آفت‌زده و فرم‌دهی فضای سبز را انجام داده‌ایم.

وی افزود:  این کار که به منظور افزایش زیبایی نمای بصری شهری و افزایش عمر مفید درختان بوده با هرس درختان به صورت گسترده در تمامی مناطق سطح شهر درحال انجام است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اراک تصریح کرد: هرس عبارت است از قطع کامل یا جزئی قسمت‌های مختلف گیاه به منظور تحت تاثیر قرار دادن و هدایت مسیر رشد،  از جمله مزایای هرس می‌توان به حذف شاخه‌های ناخواسته، بد فرم، خشک و آلوده به بیماری‌ها، توزیع مناسب شاخه‌ها در تمامی جهات به گونه‌ای نفوذ هوا و نور به تاج درخت را به میزان کافی فراهم می کند؛ ایجاد تعادل بین اندام‌های رویشی و سیستم ریشه؛ فرم دادن و اسکلت مناسب به درخت، شکل‌سازی و فرم دادن به گیاهان زینتی مانند انواع شمشادها، سروها و غیره اشاره کرد.

عباسی بیان کرد: جوان ساختن درختان مسن با حذف شاخه‌های پیر و تحریک آن برای تولید شاخه‌های جدید و همچنین محدود کردن رشد گیاه برای تسهیل عملیات باغی از دیگر مزایای هرس درختان در فصول سرد سال است.

وی ادامه داد: رشد درختان در حالت طبیعی و بدون دخالت انسان می‌تواند سبب متراکم شدن شاخه‌های آنها شود که این مهم از لحاظ شکل ظاهری و رشد مناسب درخت مطلوب نیست.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اراک عنوان کرد: بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع کار هرس درختان سطح شهر در قالب چند اکیپ کاری درحال انجام است و بعد از هرس درختان خیابان‌های اصلی، بلوارها و میادین، کار هرس شهرک‌ها در دستور کار قرار گرفته و با جدیت اجرا می‌شود.

انتهای پیام

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر