کد خبر: ۶۳۷۷۳۸۹
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
کد خبر : ۶۳۷۷۳۸۹

مدیر جهاد کشاورزی خلخال از کسب رتبه برتر این شهرستان در بخش زنبورداری بومی و سنتی و تولید عسل ارگانیک در سطح کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، بهبود علیزاده، مدیر جهاد کشاورزی خلخال افزود: در حال حاضر بیشترین تعداد کلنی های زنبور عسل خلخال از سوی زنبورداران این شهرستان به پرورش زنبور عسل در داخل کندوهای بومی و سنتی و تولید عسل ارگانیک فاقد هرگونه مواد افزودنی فریبنده اختصاص داده شده است.

وی از افزایش میزان تولید عسل در سال جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: امسال 750 تن عسل مرغوب از زنبورستان های منطقه برداشت و روانه بازار مصرف شده که این میزان در مقایسه با عسل تولیدی سال گذشته 100 تن افزایش یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی خلخال با بیان اینکه شرایط جوی مساعد همراه با طبیعت مناسب برای پرورش زنبور عسل این منطقه را تبدیل به یکی از قطب های پرورش زنبور عسل و تولید عسل در استان اردبیل کرده اظهار کرد: خلخال با داشتن 50 هزار کلنی زنبور عسل و میزان تولید عسل سالانه رتبه دوم استان اردبیل را به خود اختصاص داده است.

علیزاده در آئین افتتاحیه کارگاه آموزشی زنبور داری خلخال نیز گفت: یک هزار و 500 فرصت شغلی در بخش پرورش زنبور عسل این شهرستان ایجاد شده و با ارائه تسهیلات ویژه و ارزان قیمت بانکی به متقاضیان اجرای طرح های زنبورداری این تعداد به 2 برابر در سال های آینده افزایش خواهد یافت.

وی گفت: در 9 ماه سال جاری بیش از 20 میلیارد ریال تسهیلات بانکی از محل اعتبارات تسهیلاتی ستاد تسهیل و رونق تولید در اختیاز 20 نفر از متقاضیان اجرای طرح های زنبورداری قرار گرفته و با این کار زمینه اشتغال پایدار 40 نفر بصورت مستقیم در منطقه فراهم شده است.

وی همچنین از ثبت نام 50 نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال فراگیر در مدیریت جهاد کشاورزی خلخال خبرداد و گفت: با پرداخت تسهیلات زنبورداری به این افراد زمینه شغلی 100 نفر در بخش تولید عسل فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/ح

برداشت 750 تن عسل مرغوب از زنبورستان های خلخال

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر