کد خبر: ۶۳۸۲۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
عمرانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد:

عضو هیئت رئیسه انجمن ارگانیک گفت: در بودجه پیشنهادی دولت، ردیف جداگانه ای به تولید محصولات ارگانیک اختصاص نیافته است.

نقش کمرنگ تولید محصولات ارگانیک در بودجه سال آینده یا خبری از تولید محصولات ارگانیک در بودجه سال آینده نیستآزاد عمرانی عضو هیئت رئیسه انجمن ارگانیک در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تولید محصولات سالم اظهار کرد: در قانون ششم برنامه توسعه کشور تولید محصولات ارگانیک مورد توجه قرار گرفته است.

 وی در ادامه افزود: باتوجه به آنکه در بودجه پیشنهادی دولت،  ردیف جداگانه‌ای به تولید کشاورزی ارگانیک اختصاص نیافته است؛ بنابراین انتظار می‌رود که کمیسیون کشاورزی مجلس در بازبینی بودجه این امر را مورد توجه قرار دهند.

عمرانی ادامه داد: تولید محصولات ارگانیک را باید به دید سرمایه نگاه کرد، چراکه سالانه بودجه قابل توجهی به درمان اختصاص می یابد که با توسعه محصولات کشاورزی ارگانیک و تشویق کشاورزان نسبت به تولید محصولات سالم می توان از شیوع بیماری های مختلفی در بین آحاد جامعه جلوگیری کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ایران رتبه 49 تولید محصولات ارگانیک در جهان را به خود اختصاص داده است، گفت: سطح زیر کشت محصولات ارگانیک با احتساب عرصه های طبیعی حدود 80 هزار هکتار است.

به گفته وی؛ در شرایط کنونی برخی محصولات ارگانیک نظیر پسته، انار، کیوی، انجیر،گندم، برنج، حبوبات، زعفران، عسل و سایرنوشیدنی ها در کشور تولید می شود.

عضو هیئت رئیسه انجمن ارگانیک در خاتمه یادآور شد: در یک دوره سه ساله تولیدکنندگان ارگانیک موفق به دریافت گواهی معتبر اروپایی و آمریکایی شدند.

  انتهای پیام/                 

 ایران رتبه 49 تولید محصولات ارگانیک در جهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر