کد خبر: ۶۳۸۴۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۹

ناسا درباره سرعت آب شدن یخ‌های قطب جنوب و تهدید‌های ناشی از آن هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جدیدترین تصاویر ماهواره‌ای ناسا از مسئله‌ای پرده برداشت که در رسانه‌ها به «بزرگترین خطر علیه جهان در سال ۲۰۱۸» معروف است.

ناسا تصاویر ماهواره‌ای را به نمایش گذاشت که نشان دهنده وجود شکاف‌های عظیم در بسیاری از کوه‌های یخی در یکی از یخچال‌های اصلی در قطب جنوب است که خطر بزرگی برای جهان به شمار می‌رود.

ناسا در این باره اعلام کرد یخ‌های جزایر یخچال موسوم به «P-۴۴» جدا شده از جزیره یخ «باین»، از ماه سپتامبر گذشته به طور بی‌سابقه‌ای در حال آب شدن است.

دانشمندان در این باره اعلام کردند که طول کوه یخی که اکنون در حال آب شدن است بیش از ۱۶۰ پا روی آب و ۸۰۰ پا زیر سطح آب است و به علت فوران کردن آب از شکاف‌های آن، به بیش از ۲۰ قطعه تقسیم شده است.

اریک رینوت، کارشناس آب و هوا در دانشگاه کالیفرنیای آمریکا در این باره گفت: این سال‌ها ممکن است بدترین سال‌ها باشد؛ زیرا  قطب جنوب با سرعت زیاد در حال حرکت به طرف آب‌های گرم اقیانوس هاست و این حادثه تاثیر بسیاری جدی بر سراسر سیاره زمین خواهد گذاشت.

او افزود: به نظر می‌رسد که سال‌های آینده شاهد خشکسالی‌های شدیدی باشیم و سطح آب اقیانوس‌ها به طور چشمگیری افزایش یابد و حتی ممکن است باعث غرق شدن چند قاره و کشور‌های مختلف و ناپدیدی آن‌ها از روی نقشه شود.

 

انتهای پیام/

هشدار ناسا درباره ذوب یخ‌های قطب جنوب

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر