کد خبر: ۶۳۸۵۸۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی:

حکیمی گفت: امیدواریم نهایی شدن مستند پرداخت بان و پرداخت یارها قبل از برگزاری هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت اتفاق بیفتد.

انتشار مستند پرداخت‌بان و پرداخت‌یارها تا پایان دی ماهبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی؛ ناصر حکیمی، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در خصوص وضعیت انتشار مستند پرداخت یارها، اظهار کرد: قرار بود «شاپرک» این مستند را آماده کند اما مقداری فرصت از بانک مرکزی خواسته که البته مهمترین علت در این مورد پیاده سازی است.

وی با بیان اینکه به محض اینکه مستند منتشر شود به زیرساخت تسویه برای پیاده سازی احتیاج است، گفت: پیاده سازی کمی بیشتر از وعده ای که داده بودیم طول کشید ولی امیدواریم تا پایان دی ماه این اتفاق بیفتد.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در خصوص انتشار مستند پرداخت‌بان‌ها نیز توضیح داد: باتوجه به پیچیدگی‌هایی که در مورد کیف پول داریم، بزرگترین مشکل ما بحث تعامل‌پذیری است.

حکیمی تصریح کرد: اگر بتوانیم مشکل تعامل‌پذیری را در جلسات فنی حل کنیم،‌ مانع دیگری برای تحقق این دستورالعمل وجود ندارد اما باز هم ما تلاشمان را می‌کنیم، این موضوع هم تا قبل از همایش بانکداری الکترونیک نهایی شود.

یادآور می‌شود؛ هفتمین همایش سالیانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت با موضوع ؛ نوآوری، بازیگران جدید و کارآیی در کسب و کار مالی، دوم و سوم بهمن ماه امسال توسط پژوهشکده پولی و بانکی در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر