کد خبر: ۶۳۸۶۲۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
اسماعیلی مطرح کرد؛

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: اولویت اول در مقوله پیشگیری از وقوع جرم، پرداختن به اقدامات فراگیر در جامعه است تا از این طریق شاهد خروجی‌های موثر و مفید برای جامعه باشیم.

اولویت اول در پیشگیری از وقوع جرم پرداختن به اقدامات فراگیر در جامعه استبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران از حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم بازدید کرد.

در این بازدید که خشنودی معاون قضایی رئیس کل و ناصری معاون منابع انسانی نیز رئیس کل دادگستری استان تهران را همراهی می‌کردند، اسماعیلی ضمن قدردانی از زحمات همکاران در این حوزه اظهار کرد: برابر قانون اساسی، یکی از وظایف مهم قوه قضاییه پیشگیری از وقوع جرم است که حکایت از محوریت این امر دارد، اما بدین معنی نیست که تمامی مسئولیت تحقق مراتب مذکور بر عهده قوه قضاییه است و لازم است با توجه به اینکه بسیاری از جرایم در خارج از قوه قضاییه شکل می‌گیرد، تشکیلات قضایی با رویکرد هدایت و مطالبه گری، از تمامی نهاد‌های قانونی مسئول در کشور، به سرانجام رسیدن این هدف مقدس را طلب کند و بی شک ایجاد معاونتی در عدلیه به همین مناسبت، امری پسندیده به شمار می‌رود.

اسماعیلی در ادامه سخنان خود افزود: جایگاه خطیر پیشگیری از وقوع جرم همانند جایگاه امنیت است، لذا می‌طلبد حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم به تمام مبادی ذی‌ربط قانونی، رهنمود‌ها و آموزش‌های لازم را ارائه کند و سپس خود آنان برنامه‌های اولویت بندی شده را به مرحله اجرا درآورند.

رئیس کل دادگستری استان تهران به چند نمونه مشخص و عینی در زمینه‌های مختلف در این باب اشاره کرد و اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که اولویت اول، در مقوله پیشگیری از وقوع جرم، پرداختن به اقدامات فراگیر در جامعه است تا از این طریق شاهد خروجی‌های موثر و مفید برای جامعه باشیم.

ابتدای این نشست، برداره معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران گزارش مبسوطی از عملکرد حوزه مسئولیت خود و مشکلات مطروحه ارائه کرد و اسماعیلی برای رفع این مشکلات در حد مقدورات قول مساعد داد.

در پایان این بازدید، رئیس کل دادگستری استان تهران پس از نشست فوق از قسمت‌های مختلف حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم بازدید و از نزدیک با همکاران به گفتگو پرداخت.

انتهای پیام/

سخنان اسماعیلی در بازدید از حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر