کد خبر: ۶۳۸۶۴۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳

عرصه و حریم 6 اثر و محوطه تاریخی از استان اردبیل و 3 اثر تاریخی در استان همدان مشخص شد و با تایید کارشناسان مورد تصویب قرار گرفت.

عرصه و حریم 9 بنا و محوطه تاریخی استان همدان و اردبیل تصویب شدبه گزارش حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ محدوده عرصه و حریم و همچنین ضوابط مقررات حفاظتی بناها و محوطه های تاریخی در کمیته حریم آثار ملی غیر منقول که صبح امروز با حضور کارشناسان و صاحبنظران میراث فرهنگی برگزار شد، مورد تصویب قرار گرفت.

فرهاد نظری مدیر کل دفتر ثبت آثار تاریخی کشور با اعلام این مطلب گفت: در جلسه ای که صبح امروز با حضور کارشناسان و متخصصان میراث فرهنگی برگزار شد 6 پرونده از استان اردبیل و 4 پرونده از استان همدان ارائه شد.

به گفته وی، محدوده عرصه و حریم حمام قارجاری محمدیان، خانه تاریخی صارم السلطنه و مسجدجامع همجوار آن در شهرستان نمین، بنای تاریخی مسجد سرهنگ، بقعه صفوی شیخ بدرالدین تصویب شد. این درحالی است که تپه باستانی قلعه بوینی در روستای حسن باروق از محوطه های باستانی شهرستان نمین محسوب می شود که عرصه و حریم آن مشخص و با تایید کارشناسان تصویب شد.

مدیر کل دفتر ثبت آثار تاریخی کشور اما ، به 4 پرونده ای که از استان همدان مطرح شد اشاره کرد و گفت: خانه شهید مدنی که متعلق به دوره قاجار که در نزدیکی و مجاورت میدان مرکزی شهر و تپه هگمتانه است، به همراه پرونده باغ و عمارت نورمحال، آرامگاه بوعلی و برج قربان مطرح شد که از این 4 پرونده محدوده عرصه و حریم 3 پرونده تصویب شد. همچنین پرونده برج قربان که متعلق به دوره ایلخانی است قرار شد که مورد بازنگری قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

 

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل