کد خبر: ۶۳۸۶۴۸۲
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر تاجیکستان مطرح کرد؛

سفیر تاجیکستان با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

تاکید بر تبادل همکاری‌های اطلاعاتی ایران و تاجیکستان برای مبارزه با گروه‌های تروریستیبه گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نعمت الله امامزاده سفیر تاجیکستان با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با تأکید بر اهمیت توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی میان دو ملت مسلمان، گفت: ارتباطات تاریخی و زبان مشترک پشتوانه محکمی برای توسعه و گسترش مناسبات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی فی‌مابین فراهم آورده است که باید در راستای منافع مردم ایران و تاجیکستان از آن بهره برد.

وی افزود: تشکیل گروه‌های دوستی و پارلمانی و رفت و آمد میان کمیسیون‌های تخصصی مجالس دو کشور می‌تواند به تسهیل مراودات کمک فراوانی کند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه میان ملت‌های مسلمان منطقه، تصریح کرد: همواره دشمنان بدنبال ایجاد فاصله میان دو کشور می‌باشند که باید با تداوم گفتگو و رایزنی‌ها میان مقامات عالیرتبه ایران و تاجیکستان از تحقق نیات بد دشمنان دو کشور و دو ملت و بروز سوم برداشت‌ها جلوگیری کنیم.

امیرعبداللهیان در پایان تبادل همکاری‌های اطلاعاتی میان سازمان‌های امنیتی دو کشور در مبارزه با گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه به موازات همکاری‌های سیاسی و پارلمانی مورد تاکید قرار داد.

در ادامه این دیدار نعمت الله امامزاده سفیر تاجیکستان با تاکید بر تسریع روند ارتباطات میان تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران، گفت: بستر‌های فراوانی در عرصه‌های مختلف در دو کشور وجود دارد که باید با برنامه ریزی دقیق و صحیح از آن به ارتقاء سطح مناسبات فی‌مابین کمک کرد.

سفیر تاجیکستان در تهران، جمهوری اسلامی ایران را کشور برادر و دوست با پیوند‌های عمیق تاریخی و فرهنگی خواند و افزود: همواره روابطی پایدار و برادرانه میان دو ملت برقرار بوده است و نباید اجازه داد دشمنان رخنه‌ای در این دوستی تاریخی ایجاد کنند.

وی در پایان بر اجرایی شدن توافق‌ها و سرمایه گذاری‌های مشترک در بخش‌های نیرو، آب و کشاورزی و توسعه صنعت توریسم و گردشگری میان دو کشور تاکید کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر