کد خبر: ۶۳۸۶۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷

«سفیرمنا»، «عالی نسب» و «ابوذرها نمی میرند» از جمله فیلم‌های نمایشی هفتمین روز جشنواره عمار هستند.

معرفی فیلم‌های هفتمین روز جشنواره عماربه گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فیلم های زیر امروز در هفتمین روز از هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار روی پرده می روند؛

مستند «سفیرمنا»

مستند «سفیرمنا» در زمان 53 دقیقه به کارگردانی حسین سیاف زاده و به تهیه کنندگی خانه مستند انقلاب اسلامی ساخته شده است. این مستند روایتی از 30 سال مجاهدت های مهاجر الی الله شهید غضنفر رکن آبادی است که مجاهدت های ایشان از سال 65 تا سال 94 را روایت می‌کند.

مستند «عبور از مرز»

مستند «عبور از مرز» در زمان 38 دقیقه به کارگردانی و تهیه کنندگی ایمان گودرزی ساخته شده است. این مستند، به نقش گروهک‌هایی که در مناطق مرزی، سعی می‌کنند با ادعای مبارزه با داعش و وعده و وعیدهای دیگر، مردم مرزنشین را جذب خود کنند، پرداخته است.

فیلم داستانی «همکلاسی»

فیلم داستانی «همکلاسی» در زمان 2 دقیقه به کارگردانی و تهیه کنندگی مجتبی حیدری ساخته شده است. این فیلم، روایتگر دانش آموزی است که در حال مرور مطلب برای امتحان فردایش است. او ناگهان با همکلاسی خود مواجه می شود که در حال دستفروشی است و به همین دلیل تصمیم می گیرد تا خود را از او پنهان کند. اما پدر وی تصمیم می گیرد تا همکلاسی اش را محک بزند.

مستند «عالی نسب»

مستند «عالی نسب» در زمان 55 دقیقه به کارگردانی و تهیه کنندگی مهدی عوض زاده ساخته شده است. این مستند مرورى بر زندگى سيد مير مصطفى سيدعالى نسب پدر توليد ملى ايران است. مخاطبان در «مستند عالی نسب» با او در بستر پرفراز و نشيب تاريخ معاصر ايران آشنا می شوند.

مستند «دشت آدم خوار»

مستند «دشت آدم خوار» در زمان 34 دقیقه به کارگردانی و تهیه کنندگی مصطفی شبان ساخته شده است. این مستند روایتگر داستان جوانی 30 ساله به نام محمود بارانی است که در سال 1367 وارد بیابانی ترسناک به نام دشت آدمخوار می شود و تصمیم می گیرد بدون اینکه کسی به او کمک کند با آن دوئل کند و کشاورزی داشته باشد.

فیلم داستانی «برادری»

فیلم داستانی «برادری» در زمان 2 دقیقه به کارگردانی محسن امانی به تهیه کنندگی مقداد اموری ساخته شده است. این فیلم داستانی روایتگر آشپزخانه ای است که در آن عده ای خود را برای پخت غذای نذری هید غدیر خم آماده می کنند اما برای پخت غذا به مشکل برمی خورند.

مستند «ابوذرها نمی میرند»

مستند «ابوذرها نمی میرند» در زمان 53 دقیقه به کارگردانی و تهیه کنندگی ناصر نادری ساخته شده است. روایتگر زندگی زنی به نام مریم قاسمی است که 20 ﺳﺎل ﭘﺲ از شهادت همسرش ﺳﯿﺪ ﻣﺤﻤﺪ ﻋﻠﯽ رﺣﯿﻤﯽ در ﭘﺎﮐﺴﺘﺎن به هند ﺳﻔﺮ کرده و ﺧﺎطﺮات زﻧﺪﮔﯽ ﺑﺎ همسرش در هند و ﭘﺎﮐﺴﺘﺎن را با خودش ﻣﺮور می کند.

مستند «زمستان یورت»

مستند «زمستان یورت» در زمان 40 دقیقه به کارگردانی میلاد میرزا باقری ساخته شده است. موضوع این مستند روایت کارگران معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر بوده و به اتفاقات رخ داده قبل از وقوع حادثه معدن زمستان یورت می پردازد.

فیلم داستانی «کارگران مشغول کارند»

فیلم داستانی «کارگران مشغول کارند» در زمان 8 دقیقه به کارگردانی محمد اسفندیاری و تهیه کنندگی سید سجاد قافله باشی ساخته شده است. این فیلم کارگران کارخانه ای را نشان می دهد که مشغول تولید قابلمه هستند و سعی می کنند محصولاتشان به گونه‌ای باشد که مشتریان به جای کالای خارجی محصولات داخلی تولید آن‌ها را خریداری کنند. چرا که خرید کالای خارجی باعث بیکاری کارگران خواهد شد.

مستند «عکاس صلح»

مستند «عکاس صلح» در زمان 20 دقیقه به کارگردانی سید احمد معصومی نژاد ساخته شده است. این مستند روایتگر زندگی رضا برجی عکاس و مستندساز دفاع مقدس و رکورددار شرکت در جنگ های دنیا به عنوان مستند ساز و عکاس است.

 

انتهای پیام/

 

امروز در جشنواره عمار چه خبر است؟

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر