کد خبر: ۶۳۹۴۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۰
فعال صنعتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد:

مقدم گفت: در چند سال گذشته مجبور شده ایم بیش از 50 درصد نیروهای خود را به دلیل واردات ماشین آلات چینی تعدیل کنیم.

تعدیل بیش از 50 درصدِ نیروی انسانی در سایه واردات ماشین آلات چینیداوود مقدم تولید کننده دستگاه های صنعتی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد:در چند سال گذشته مجبور شده ایم بیش از 50 درصد نیروهای خود را به دلیل واردات ماشین آلات چینی تعدیل کنیم.

وی در ادامه افزود:یکی از دلایل اصلی تعطیلی واحدهای صنعتی،فشار مالیاتی بوده که در چند سال گذشته تشدید شده است.

مقدم در تشریح دلایل افزایش مالیات بر واحدهای تولیدی،تصریح کرد:دولت قصد دارد تا با دریافت مالیاتِ 9 درصد بر ارزش افزوده از واحدهای تولیدی ،این مبلغ را از مشتری دریافت کند.بنابراین تولید کننده در این میان یک واسطه برای دریافت مالیات از مردم خواهد بود.

این فعال صنعتی در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال تعطیلی و ورشکستگی کارخانه اش وجود دارد،گفت:فکر نمی کنم هیچ گاه تعطیلی شود زیرا در این واحد یک سری از دستگاه هایی را تولید می کنیم که واردات آن به صرفه نیست و از طرف دیگر خدمات پس از فروشی ارائه می دهیم که دستگاه های وارداتی فاقد آن هستند.

وی با گلایه از وضعیت فعلی تولید در کشور،بیان کرد:با اینکه ملک کارخانه من،2 میلیارد ارزش دارد ولی درآمد واحد تولیدی بنا نهاده شده بر روی آن در برابر ارزش ملک صرفه اقتصادی ندارد. افرادی که اکنون در تولید سرپا مانده اند به انجام کارهای جانبی مانند دلالی در کنار تولید روی آورده اند.

مقدم تصریح کرد:بهترین راهکار برای نجات واحدهای تولیدی کشور،تزریق منابع مالی از طریق تسهیلات است. بدون شک زمانی که پول باشد بسیاری از تولید کننده های ایرانی می توانند کالایی در سطح کیفیت جهانی تولید و حتی صادر کنند.

وی در پایان تاکید کرد:افرادی مانند من که در تولید مانده اند به خاطر عشق به این کاراست و در صورتیکه از آنها حمایت نشود بزودی از پا خواهند افتاد.

انتهای پیام/

فشار مالیاتی یکی از دلایل تعطیلی کارخانه هاست

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر