کد خبر: ۶۳۹۷۰۱۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲

سفیر هائیتی در آمریکا اظهارات توهین‌آمیز ترامپ درباره کشورش را به شدت محکوم کرد و خواستار توضیح رسمی مقام‌های واشنگتن در این باره شد.

اعتراض شدید هائیتی به سخنان رکیک ترامپ درباره مهاجران آفریقاییبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی نشریه هیل، پل آلتیدور، سفیر هائیتی در آمریکا، روز پنجشنبه اظهارات رکیک دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، ضد کشورش را که واکنش دو حزبی را در پی داشت، محکوم کرد.

آلتیدور به یامیچی آلسیندور، مقاله نویس شبکه ان بی سی نیوز، گفت که اظهارات ترامپ «مبتنی بر کلیشه ها» بود و رئیس جمهور یا «بی اطلاع» است و یا «بی تربیت». آلسیندور در توئیتی اعلام کرد سفیر هائیتی همچنین به او گفته است خواستار توضیح یک مقام رسمی آمریکا به مقامات دولت هائیتی درباره این اظهارات شده است.

آلتیدور که یک اقتصاددان تحصیل کرده آمریکا است که خانواده اش به این کشور نقل مکان کرده بودند، گفت: «مردم هائیتی در کنار سربازان آمریکایی در «جنگ انقلاب» جنگیدند و ما همچنان کمک‌های بزرگی به جامعه آمریکا می‌کنیم».

ترامپ روز پنجشنبه در نشستی در دفترش با قانون گذاران درباره مهاجرت، با عبارت رکیک «کثافت خانه» به هائیتی و کشور‌های آفریقایی اشاره کرد. ظاهرا وی از طرح قانون گذاران برای احیای اقدامات حمایتی برای مهاجران از کشور‌های هائیتی، السالوادور وکشور‌های آفریقایی به عنوان بخشی از توافقنامه مهاجرت دلسرد شده بود.

کاخ سفید در بیانیه عصر پنجشنبه این اظهارات ترامپ را تکذیب نکرد. این در حالی است که کاخ سفید پیش‌تر گزارش‌ها را در این باره که ترامپ گفته بود مهاجران اهل هائیتی «همگی ایدز دارند»، تکذیب کرده بود.

انتهای پیام/

اظهارات توهین‌آمیز ترامپ درباره مهاجران آفریقایی خشم مقامات هائیتی را برانگیخت

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی