کد خبر: ۶۳۹۸۰۶۷
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان از اختصاص 85 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال مددجویان کمیته امداد این استان در سال جاری خبرداد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،فرشید جهان‌بین، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان با بیان اینکه ۸۵ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال مددجویان کمیته امداد این استان در سال جاری اختصاص داده‌شده است، گفت: ۶۵ میلیارد تومان از این اعتبارات بانکی و ۲۰ میلیارد تومان نیز از محل منابع داخلی کمیته امداد است.

وی بابیان اینکه ایجاد اشتغال باهدف توانمند کردن خانوارهای تحت حمایت مهم‌ترین سیاست و برنامه این نهاد است، گفت: بیش از ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در ۹ ماهه نخست سال جاری پرداخت‌شده است.

جهان‌بین با اشاره به اینکه ۲۶ درصد از این اعتبارات از محل صندوق اشتغال نیازمندان و ۷۴ درصد نیز از محل اعتبارات بانکی بوده است، افزود: با پرداخت این مبلغ تسهیلات برای دو هزار و ۲۰۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد کردستان در ۹ ماهه نخست سال جاری شغل ایجادشده است.

وی ادامه داد:هفت هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کردستان از طریق دوره‌های تخصصی بلندمدت مهارت‌آموزی، کارآفرینی، پایدارسازی و توسعه اشتغال آموزش داده‌شده‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان بیان کرد: با پیگیری‌های این معاونت برای ۳۶۰ نفر از مددجویان و فرزندان آنها که دارای مهارت و تخصص خاص بوده کاریابی شده و از طریق مؤسسات و شرکت‌ها به‌کارگیری و برای آنها شغل ایجادشده است.

جهان‌بین ضمن بیان اینکه تسهیلات اشتغال برای مددجویان این نهاد با توجه به نوع شغل از ۲۰ میلیون تومان تا سقف ۷۰ میلیون تومان قابل پرداخت است، گفت: مهم‌ترین برنامه این نهاد بعد از پرداخت تسهیلات اشتغال نظارت کارشناسان حوزه اشتغال این نهاد بر طرح‌های شغلی ایجادشده و ارائه مشاوره و راهنمایی‌های لازم باهدف کمک به پایداری شغل موردنظر است.

وی افزود: این نظارت با بهره‌گیری از ظرفیت سامانه نظارت هوشمند که در استان کردستان طراحی‌شده است انجام می‌شود و ۴۱ هزار بازدید از طرح‌های اشتغال ایجادشده مددجویان این استان طی ۹ ماهه نخست سال جاری صورت گرفته است.

انتهای پیام/م

تسهیلات اشتغالزایی برای مددجویان کردستانی

 

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل