کد خبر: ۶۳۹۸۳۶۹
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
گزارش؛

صالحی امیری، معاون اجتماعی - فرهنگی و صاحب چند منصب دیگر در شهرداری تهران، فردا در انتخابات ریاست کمیته ملی المپیک شانس خود را برای جانشینی کیومرث هاشمی امتحان می کند.

انتظار عمومی برای جلوگیری از دو شغله شدن صالحی امیریبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،  سید رضا صالحی امیری، معاون اجتماعی - فرهنگی شهردار تهران اخیرا با کاندیدا شدن برای تصدی ریاست کمیته ملی المپیک توجه همگان را از حیث دو شغله بودن به خود جلب کرده است.

در شرایطی که نمایندگان مجلس از شهردار تهران خواستار برکناری صالحی امیری در  صورت تصدی ریاست کمیته ملی المپیک هستند، محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران به نقل از شهردار تهران اعلام کرده که صالحی امیری در شهرداری می ماند.

از سویی دیگر شنیده می شود که صالحی امیری با استفاده از موقعیت برخی نمایندگان استفساریه ای فراهم کرده، تا موانع موجود بر سر راه خود را بردارد و با محسوب نشدن ریاست کمیته ملی المپیک به عنوان شغل، این جایگاه را از آن خود کند.

اما احد‌ آزادی‌خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به ثبت‌نام صالحی امیری‌ معاون فرهنگی شهردار تهران در انتخابات‌ ریاست‌ کمیته ملی المپیک اظهار کرد: از آنجایی که وی در حال حاضر معاون فرهنگی شهردار تهران است، اشتغال همزمان او در ریاست کمیته ملی المپیک مصداق‌ دو شغله‌ بودن خواهد بود و باید از یک شغل خود استعفا دهد.

علی اصغر یوسف نژاد عضو فراکسیون ورزش مجلس در گفتگو با  گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان ، در مورد اینکه آیا شخصی که سمت دولتی دارد می‌تواند در انتخابات کمیته ملی المپیک  شرکت کند یا خیر، بیان کرد: طبق تفسیری که سازمان بازرسی کل کشور دارد اعضای هیئت رئیسه فدراسیون ها، رئیس فدراسیون، اعضای مجمع کمیته ملی المپیک همچنین رئیس و دبیر کمیته ملی المپیک شغل محسوب می‌شود.

 او ادامه داد: طبق قانون کسی که دارای شغل دیگری باشد به هیچ وجه نمی‌تواند در سمت و مسند دیگری فعالیت کند. بار‌ها سر همین مسئله با مجلس و وزارت ورزش و جوانان مکاتبه کردیم و در حال حاضر هم پیگیر این مسئله هستیم.

 عضو فراکسیون ورزش مجلس درباره اینکه اگر آن فرد "استفساریه" از مجلس داشته باشد در آن صورت تکلیف چه می‌شود، گفت: افراد استفساریه را تنها می‌توانند از صحن علنی مجلس یا معاونت قوانین دریافت کنند و از افراد نمی‌توانند این نامه را بگیرند. این مسئله خیلی واضح و روشن است که رئیس و دبیر کمیته المپیک شغل محسوب می‌شود. رئیس و دبیر کمیته المپیک شغل محسوب می‌شوند و بعید می‌دانم که نمایندگان مجلس هم این را شغل محسوب نکنند.

 او درپاسخ به این سوال که آیا اسم فردی در فراکسیون ورزش برای گرفتن استفساریه مطرح شده است یا خیر، گفت: تاکنون ما چنین چیزی را مشاهده نکرده ایم. چرا که فراکسیون ورزش مرجع و پاسخگویی به استعلام‌ها و استفساریه نیست. در ضمن تاکنون در صحن علنی مجلس تاکنون چنین موضوعی مطرح نشده است.

 از سویی دیگر شرایط برگزاری انتخابات ریاست کمیته ملی المپیک به گونه ای رقم خورده که انتخاب شدن صالحی امیری به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک را به شدت تقویت می کند، زیرا او تنها یک رقیب دارد، و این یک رقیب هم اعلام کرده در صورت شرکت صالحی امیری در انتخابات از شرکت در انتخابات انصراف می دهد.

محمود خسروی وفا تنها رقیب صالحی امیری گفته است، کناره‌گیری من از کاندیداتوری ریاست کمیته ملی المپیک زمانی خواهد بود که مطمئن شوم صالحی امیری در رای‌گیری حضور خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه تا روز انتخابات تصمیمی برای انصراف از پست ریاست کمیته ملی المپیک ندارم اعلام کرد: این امکان وجود دارد که صالحی امیری در روز مجمع حاضر نشود یا اعلام انصراف کند، بنابراین تا روز مجمع و اطمینان از حضور وی برای پست ریاست هیچ تصمیمی برای کناره‌گیری نخواهم گرفت.

در شرایطی که شواهد و قراین ریاست صالحی امیری بر کرسی کمیته ملی المپیک را منوط به استعفا از شغل فعلی او می کند، محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران به نقل از شهردار تهران اعلام کرده است که صالحی امیری در شهرداری می‌ماند.

در هر صورت باید یک روز در انتظار بمانیم تا انتخابات کمیته ملی المپیک برگزار و مشخص شود که آیا صالحی امیری، به سئول می رود یا در کردستان باقی می ماند.

نکته جالب در ماجرای صالحی امیری، حکم های پیاپی نجفی، شهردار تهران برای او طی 2 هفته گذشته بود که صالحی امیری را به ام المناصب شهرداری تبدیل کرده است. او 4 منصب رسمی در شهرداری تهران دارد که با کناره گیری اش از شهرداری، مشخص نیست نجفی چگونه می خواهد آنها را پر کند.

انتهای پیام/

آیا صالحی امیری از شهرداری استعفا می دهد؟

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی