کد خبر: ۶۳۹۸۳۷۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
گمرک اعلام کرد؛

رئیس کل گمرک ایران و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

دو اقدام مهم مجلس برای کمک به گمرک به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، در این دیدار پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در حمایت مجلس از طرح ها و برنامه های گمرک ایران تأکید و ۲ اقدام مهم مجلس برای کمک به گمرک در سال ۱۳۹۷ را تشریح و اعلام کرد: مجلس شورای اسلامی تمامی اعتبارات پیش بینی شده برای تجهیز گمرکات به امکانات و دستگاه‌های پیشرفته کنترلی را بودجه سال ۱۳۹۷ تصویب می کند تا روند تجهیز گمرکات کشور در سال آینده با سرعت مناسبی پیگیری شود .

وی همچنین از تصویب لایحه اصلاح قانون امور گمرکی در مجلس خبر داد و افزود: لایحه اصلاح قانون امور گمرکی پس از تصویب در کمیسیون اقتصادی مجلس در نوبت طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است و پیش بینی می شود در صحن علنی مجلس نیز تصویب و از سال آینده اجرایی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه بر حمایت از برنامه های گمرک ایران برای توسعه سامانه‌های الکترونیکی و شفافیت  تأکید کرد.

فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران نیز در این دیدار از حمایت های رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پیشبرد اهداف و برنامه های گمرک تقدیر و تشکر کرد و گفت : گمرک ایران در تازه ترین اقدام "اظهار قبل از ورود کالا" را در بزرگترین گمرک کشور اجرایی کرده که اقدامی مهم و اساسی در حمایت از تولید و تسهیل و توسعه تجارت به شمار می آید .

عسگری در ادامه از برنامه گمرک برای استقرار سامانه جامع گمرکی در مناطق آزاد خبر داد و گفت : این سامانه در منطقه آزاد اروند به عنوان اولین منطقه آزاد بر اساس تفاهم نامه گمرک و سازمان منطقه آزاد پیاده سازی شده است.

انتهای پیام/

توجه ویژه مجلس به گمرک

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی