کد خبر: ۶۳۹۸۹۴۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲

افشاگر اسناد دولتی آمریکا که پیش از این با دستور رئیس‌جمهور سابق این کشور عفو شده بود، در انتخابات سنای آمریکا نامزد می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه ای‌پی‌تی‌ان، چلسی منینگ، افشاکننده اسناد دولتی آمریکا، برای انتخابات سنا نامزد می‌شود.

این نظامی سابق آمریکایی که به اتهام دادن اطلاعات به سایت افشاگر ویکی‌لیکس، به خیانت متهم شده بود قصد دارد وارد فضای سیاست شود.

او دیروز در سخنانی اعلام کرد می‌خواهد برای انتخابات سنای ایالتی در ایالت مریلند نامزد شود. منینگ مدارک ثبت نام خود را برای شرکت در این انتخابات تحویل کمیسیون انتخابات فدرال کرد.

خانم چلسی منینگ که جنسیت خود را تغییر داد، از طریق حزب دموکرات‌ها وارد رقابت‌های انتخابات شده است و احتمالا رقیب بن کاردین، سناتور دموکراتی خواهد شد که برای مدت دو دوره نماینده دموکرات‌ها در سنای ایالتی بوده است.

او در سال 2010 بازداشت و به افشای 700 هزار سند به پایگاه اینترنتی ویکی لیکس متهم شد. وی در آن زمان با اسم مردانه «برادلی منینگ» شناخته شده بود. وی به 35  سال زندان محکوم شد. او که تا پیش از زندانی شدن با چهره مردانه شناخته شده بود، پس از سپری کردن مدتی از دوران محکومیت خودش، با چهره‌ای زنانه از زندان بیرون آمد.

او با حکم باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، در ماه‌های آخر حضورش در کاخ سفید عفو شد. البته این تصمیم اوباما با انتقاد‌های شدید اعضای کنگره و دیگر چهره‌های سیاسی آمریکا همراه شد. او سرانجام در ماه مه آزاد شد. شماری از چهره‌های آمریکایی، او را خائن توصیف کرده‌اند.

او روز گذشته به هنگام اعلام قصد ورودش به فضای سیاست گفت: «من خائن نیستم. من بهترین کاری را که می‌توانستم انجام دادم و تصمیمی اخلاقی گرفتم که آن اسناد را منتشر کنم. من ساکت ننشستم و نخواهم نشستم و به حرف زدن ادامه خواهم داد.»

انتهای پیام/

نامزدی افشاگر اسناد دولتی آمریکا در انتخابات سنا

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل