کد خبر: ۶۳۹۹۱۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه گفت: فضای دانشگاه ها باید اسلامی و ارزشی باشد و خروجی آنها باید بچه مسلمان باشد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه  حضرت آیت الله  مصطفی علما  نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه امروز دغدغه نظام و اکثر خانواده ها اینست که فضای دانشگاه ها فضایی ارزشی و اسلامی باشد که جوانان ما را حفظ کنند.

وی افزود: جوانان بزرگترین سرمایه های این کشور هستند و قطعا نفت و گاز نیز بواسطه مدیریت صحیح نیروهای متخصص و متعهد است که می تواند سرمایه محسوب شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه  گفت: امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت اسلامی دانشگاه ها را بمدت یکسال تعطیل کردند و این کار برای این بود که دانشگاهی با فضایی جدید یعنی اسلامی و ارزشی دوباره راه اندازی کنند که جوانانی با علم و ایمان تربیت کنند.

وی گفت: دانشگاه همواره مورد توجه بزرگانی چون شهید مطهری ، مفتح نیز بوده است که دغدغه اصلی همه آنها نیز تدریس علم و تقویت ایمان در کنار هم بوده است.

همچنین رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه گفت: همه مردم و خصوصا مسوولین باید بدانند که مدیون خون شهدا هستند و باید طوری خدمت کنند که که شرمنده شهدا نشوند.

"محمد رضا حبیبی" افزود: این کشور یک کشور انقلابی و جهادی است و فضای دانشگاه ها نیز باید انقلابی و ارزشی باشد و مسوولین نیز باید در مسیر حرکت کنند.

وی افزود: دانشگاه ها سه وظیفه اصلی آموزش ، پژوهش و فرهنگ را بر عهده دارند که متاسفانه در بحث پژوهش دانشگاهها دچار هرزگردی شده اند.

وی گفت: مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری بحث اقتصاد کشور و معیشت مردم است و پژوهش دانشگاه ها باید در اختیار اقتصاد کشور قرار بگیرند و آن را به یک اقتصاد دانش بنیان مد نظر رهبر معظم تبدیل کنند.

همچنین رییس سابق دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه اظهار داشت: یک سوم جمعیت دانشجویی استان در اختیار دانشگاه آزاد است که با جمعیتی بالغ بر 14 هزار نفر می توان گفت مجموعه ای گسترده به مانند یک شهر اداره می شود.

"نوذر قنبری" اظهار داشت: در این دانشگاه با چنین وسعتی در سالهای گذشته همواره با اتحاد و همدلی حرکت کرده است و هیچگاه وارد مسایل حاشیه ای نشده است.

 

انتهای پیام/ز

 

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی