کد خبر: ۶۳۹۹۴۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶

مدیرکل آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: چهارمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی با محور منابع طبیعی، محیط زیست و آب در استان برگزار می شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛   هادی زارع پور مدیرکل آموزش وپرورش استان گفت: این جشنواره با هدف شناخت و هدایت استعداد‌ دانش آموزان متوسطه اول برگزار می‌شود.

هادی زارع پور در نشست هماهنگی چهارمین دوره جشنواره خوارزمی افزود: رشد و تقویت روحیه کنجکاوی، پرورش خلاقیت و تعمیق روحیه پژوهشگری دانش آموزان از اساسی‌ترین مأموریت‌های آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: این جشنواره نیز بارویکرد علمی و رقابت فناورانه هر ساله در مدارس متوسطه اول اجرا می‌شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان هم گفت:این جشنواره امسال در ۶ محور پژوهش، دست سازه، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، فعالیت‌های آزمایشگاهی و بازارچه کار و فناوری و با اولویت منابع طبیعی، محیط زیست و آب برگزار می‌شود.

ایوب رضایی افزود:حمایت مالی و معنوی اداره‌ها و سازمان‌های استان از دانش آموزان پژوهشگر می‌تواند زمینه مشارکت حداکثری دانش آموزان در این جشنواره را فراهم کند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان استان در سال گذشته صاحب ۶ مقام برتر کشوری شدند گفت:دانش آموزان فرصت دارند تا نیمه اول بهمن ماه سال جاری طرح‌های خود را به مدارس تحویل دهند.

حمایت از طرح‌های مصرف بهینه برق، جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و جنگلی، کمک به مشارکت مردم در طرح جنگل کاری، توسعه صنعت گردشگری و توریسم،جهت دهی پژوهش و تفکر به سمت فناوری و تولید ثروت از مصوبات این نشست بود.

 

انتهای پیام/ش

برگزاری جشنواره خوارزمی با هدف حمایت از منابع ملی

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی