کد خبر: ۶۴۰۴۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

فعالیت‌هایی جنجالی این روزها از جریانی موسوم به طب اسلامی سر می‌زند در حالی‌که با نقابی از این نام جان مردم را به خطر می‌اندازند.

مدعیانی که به نام اسلام با جان مردم بازی می‌کنند/ طب اسلامی بازیچه‌ای برای سودجویانبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، این روزها جریانی جدید و البته غیرقانونی، وارد نظام سلامت کشور شده است که خود را مدعی طب اسلامی می‌داند این جریان با استفاده از ظرفیت فضای مجازی اقدام به نشر نظریات و ادعاهای خود به نام طب اسلامی می‌کند؛ که شامل نقد طب نوین، بی‌فایده و مضر دانستن روش‌های درمان و داروهای آن است.

سایت‌های اینترنتی و کانال‌های تلگرامی وابسته به جریان مدعی طب اسلامی، درمان‌های عجیب خود را که گاهی به روشنی با اصول مسلم علمی متضاد است به نام اسلام، جایگزین درمان‌های طب نوین معرفی می‌کنند. این جریان، حتی از طریق کانال‌های تلگرامی بدون هیچ گونه مجوزی داروهای مخصوص به خودش را به فروش می‌رساند.

تضاد فعالیت‌های جریان مدعی طب اسلامی با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه نظام سلامت

در شرایطی که رهبر معظم انقلاب در ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت کشور به نقش راهبردی و تعیین کننده وزارت بهداشت اشاره می‌کنند و تاکید می‌کنند تولیت نظام سلامت کشور شامل سیاست‌گذاری‌های اجرایی، برنامه ریزی‌های راهبردی، ارزشیابی و نظارت بر عهده وزارت بهداشت است و همچنین فعالیت‌هایی مثل افزایش آگاهی و توانمندی تحت نظر این وزارت صورت گیرد، جریان مدعی طب اسلامی برخلاف این سیاست‌ها اقدام به فعالیت‌هایی مثل نشر توصیه‌های بهداشتی تا تاسیس مطب، تدریس و پذیرش دانشجو می‌کند؛ در واقع می‌توان گفت این جریان سیستمی موازی نظام سلامت کشور تشکیل داده است.

مقام معظم رهبری در جای دیگری از این سیاست‌ها بر بهره‌گیری از علم روز و تعامل و تبادل منطقی میان طب سنتی و طب نوین اشاره می‌کنند؛ در صورتی که جریان مدعی طب اسلامی، طب نوین و علم روز را به سخره گرفته و آن را با تعابیر تندی رد می‌کند نام اسلام و تشیع، احیای طب نبوی و بهره‌گیری از سخنان و عقاید انقلابی نیز مأمن تزویر و حصار نیرنگی برای این افراد فراهم کرده است.

طب سنتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، دانشکده دارد

طب سنتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی از چندین سال پیش به‌طور تخصصی تدریس می‌شود و در دانشگاه‌ها دارای دانشکده مخصوص به خود است دانشجویان پزشکی پس از اتمام دوره پزشکی عمومی می‌توانند به تحصیل در این دانشکده‌ها بپردازند؛ اما افراد مدعی طب اسلامی معلوم نیست در کجا و چه چیزی آموزش دیده‌اند، با کدام علم به درمان بیماران می‌پردازند و بدون هیچ‌گونه نظارتی با سلامتی و جان مردم بازی می‌کنند.

مراحل علمی تایید داروها و درمان‌های طب به اصطلاح اسلامی چیست؟

علم پزشکی رایج حاصل سال‌ها تلاش دانشمندان و پزشکان مختلف در دنیا است حاصل سالها انباشت علم و تجربیات است برگ به برگ علم امروز آزمایش شده، بررسی شده و درگذر زمان پخته‌تر شده است و همچنان نیز در حال پیشرفت است.

در علم پزشکی رایج برای اینکه دارویی تایید تجویز و استفاده بگیرد چندین مرحله آزمایش، بررسی و تحقیق را پشت سر می‌گذارد، تمام جوانب و سود و زیان آن بررسی شده و سپس وارد بازار مصرفی می‌شود حتی پس از ورود به بازار مصرف نیز پایش آن ادامه داشته و درصورت عملکرد بد کنار گذاشته می‌شود.

حال سوال این است مراحل تحقیق علمی و بررسی و اثبات مدعاهای جریان طب اسلامی چیست؟ آیا صحت تمام روایاتی که این افراد استفاده می‌کنند به‌طور کامل تایید شده است؟ بر فرض سندیت داشتن حدیثی و صادر شدن از ناحیه معصوم(ع) آیا شرایطی هم که در آن حدیث گفته شده درنظر گرفته می‌شود؟ امکان ندارد امام معصوم(ع) برای شخص خاصی یا در شرایط خاصی آن درمان را مطرح کرده باشد؟ یا به سبب نبود امکانات در آن زمان آن روش درمانی توصیه شده باشد؟

وقتی علم‌ستیزان؛ منادی مسلمانی می‌شوند

مسلمانان پیشگامان علم روز دنیا بوده‌اند، تاکیدات مسلم ائمه اطهار(ع) بر علم آموزی و اشاره آنان به آموختن علم، حتی از کافران، در طول تاریخ راهنمای مومنین بوده است حال چطور جریانی به نام اسلام علم روز دنیا را به کناری می‌نهد و به طرح ادعاهایی اعجاب‌آور و گاهی به طور بسیار شفاف متضاد با اصول مسلم علمی می‌پردازد و نام آن را احیای طب نبوی و تشیع و خلاصی از دست مستکبرین و صهیونیست‌ها می‌داند؟

مدعیان طب اسلامی که فتوا هم صادر می‌کنند/درمان درد رگ سیاتیک با ناخن‌ها!

در یکی از کانال‌های تلگرامی منسوب به جریان مدعی طب اسلامی، در پیامی ادعا شده 90درصد اعمال جراحی بیهوده است و تک تک برای بسیاری از اعمال جراحی، جایگزین معرفی می‌کند برای مثال درباره عمل کردن غده تیروئید می‌نویسد: "جایگزین عمل تیروئید و گواتر جامع با آب مرزنجوش"! اما سوالی که مطرح می‌شود این است که کدام عمل تیروئید؟! برداشتن ندول؟ برداشتن کامل تیروئید؟ تیروئید کم‌کار یا پرکار؟

درمان جایگزین فرد مدعی برای پیوند ریه نیز ادرار شتر است! حال، بر فرض قبول اثر درمانی ادرار شتر، معلوم نیست باید به ریه تزریق شود یا به‌صورت خوراکی مصرف شود!

همچنین در مطلبی دیگر در کانال‌های تلگرامی منسوب به این جریان با عنوان فواید شیر شتر نوشته شده است: "لاغرکننده و انرژی‌زا است همچنین در درمان دیابت موثر است، به دلیل اینکه پروتئینی شبیه انسولین در شیر شتر وجود دارد." درصورتی که پروتئین‌ها از دستگاه گوارش به همان شکل جذب خون نمی‌شوند؛ بلکه هضم شده و به قطعات کوچکتر تقسیم می‌شوند و سپس بدن آن‌ها را برای ساخت پروتئین‌های مورد نیاز خود استفاده می‌کند؛ هیچ ربطی ندارد که چون پروتئینی شبیه انسولین مصرف کرده‌ایم، تولید انسولین نیز در بدن بالا رود!

یا در مطلبی دیگر با عنوان "درمان کمردرد و سیاتیک" توصیه به گرفتن ناخن‌های دست و پا و بستن آن روی رگ! سیاتیک ران یا کمر می‌کند اما اگر کسی کوچکترین آشنایی با بدن انسان داشته باشد، ولو پزشک هم نباشد، می‌داند که سیاتیک نام یک عصب است و رگ نیست!

همچنین یکی از سرمداران جریان مدعی طب اسلامی خود را صاحب فتوا پنداشته و گفته است که تجویز داروی شیمیایی حرام است و اگر فردی این داروها را تجویز ‌کند فاقد عدالت است!

به‌نظر می‌رسد تبلیغات سو علیه پزشکان و سواستفاده از ناآگهی جامعه، سنگر گرفتن پشت نام اسلام و ائمه اطهار(ع)، از عوامل تقویت جریان این افراد غیرمتخصص و فریبکار است.

 مدعیان از مناظره علمی فرار می‌کنند

در دنیای علم مناظره روش بسیار پسندیده‌ای برای مواجهه جریان‌های فکری و علمی است. مدعیان طب اسلامی با وجود طرح ادعاهایی بسیار عجیب، جنجالی و تند و تیز تابه‌حال دربرابر درخواست‌های مکرر انجمن علمی طب سنتی ایران برای مناظره فرار کرده است.

همچنین رئیس انجمن علمی طب سنتی ایران در مصاحبه‌ای گفته است: با توجه به ادعاهایی در درمان آسان سرطان، قاعدتا هم‌اکنون خیل عظیمی از شفایافتگان وجود دارند که اعلام آمادگی می‌کنیم تا درصورت معرفی این افراد با ارائه مدرک قبل و بعد از درمان، کنگره‌ای با حضور تمام متخصصان پزشکی مرتبط با بیماری سرطان ترتیب دهیم تا این افراد توانمندی‌هایشان را گزارش کنند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷۹
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
طب اسلمی کمک بزرگی به بهبود بیماری ها میکنه
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۰
سلام تمام این شبهاتی که اینجا به طب اسلامی وارد شد معلومه که نویسندش کاملا بی اطلاع از تمام مسألست و فقط یک چیزایی شنیده و گر نه همین درمان با ناخن رو برای سیاتیک و غیره رو براش روایت داریم و جالبه بدونید چه افراد زیادی فقط با همین روش سیاتیکشون درمان شده و در بقیه ی درمان ها هم همینطور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
یکی از دوستان بنده دانشجوی پزشکی است و نقل می کرد: سر کلاس استاد گفت: پزشکی(طب جدید) همیشه تسکین می دهد و گاهی هم درمان می کند. پرسیدم: چند درصد درمان می کند؟ تاملی کرد و گفت: نمی دونم بگم چند درصد ولی می دونم که از درمان یک سرماخوردگی ساده هم عاجزه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
دو تا پیشنهاد دارم که هیچ منصفی رد نمیکنه:
1- فراخوانی بدهید و دعوت کنید از کسانی که با طب غربی درمان نشدند ولی با مراجعه به طب اسلامی نتیجه گرفتند و برعکس.
2- مناظره ای بین بزرگان از هر دو طیف موافق و مخالف طب اسلامی برگزار کنید و برای این منظور در بین جامعه حوزوی و دانشگاهی فراخوان بدهید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
نباید گذاشت یه عده نام طب سنتی رو خراب کنند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
ب طب اسلامی و سنتی در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
طب اسلامی در کنار طب نوین میتونه کمک بزرگی به بهبودی بیماران کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
طب اسلامی خیلی خوبه
ابومحمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
طب لیبرال (طب سرمایه داری غربی) یعنی طبی که با سلامتی انسان تجارت می کند.
طب الهی یعنی طبی که از جانب خالق انسان آمده و تمام نیازهای او را می داند.

البته در اینکه برخی به اسم تکنلوژی و پیشرفت برخی به نام دین و سنت مردم را سرکیسه می کنند شکی نیست
مهیا طالبی هستم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
منم خیلی مریضیها داشتم بشکر خداوند باطب اسلامی داره نتیجه میده حالا پیش هردکتری میرفتم کلی هزینه برام داشت ولی طب اسلامی چنین نیست خداراشاکرم ایکاش پزشکان مابجای پول جمع کردن بفکر مريض بودند ازسرطان گرفته تاغیره وغیره درده های من بوده حالا چندتا دکتر که تاحالا رفتم هرکدوم مبالغی 8میلیون 3میلیون وخلاصه بقیه‌اش ازدرمانها م ودیگر دیدم ندارم به کوشه ای کز کردم ازخداخواستم راه فرجی برام بشه گفتم خدا ندارم جیب این دکترها راپرکنم تااین طب اسلامی آگاه شدم خداراشاکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
سلام من یک سال ونیم آسم داشتم هیچ پزشک طب جدید نتونست درمانم کند با سه تا داروی طب اسلامی
درمان شدم دارو امام کاظم( ع) جامع امام رضا( ع)
با عرق رازیانه وکاشم درمان کامل شدم
ملییحه
|
France
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۰
نباید اجازه سوءاستفاده بهشون داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
با سلام چرا کسی از خطاهای بسیار و صدمات بیشمار طب وارداتی حرفی نمی زند آیا آنها با جان مردم بازی نمی کنند ؟ در مقابل هزینه های نجومی واقعا اطبا جدید چند درصد به مردم خدمت می کنند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
منم از طب سنتی استفاده کرد و راضی هم بودم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
وقتی که روی چیپس و پفک نوشابه و چیپلت و روغن های پارافینی و پالم دار... علامت سیب سلامت میزنه و مجوز بهداشت میده، دیگه همه مردم اعتماد می کنند دیگه به کیفیتش
رضوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
سلام من 13 سال مشکل معده و روده داشتم ماهی 3 بار بیمارستان بستری میشدم و خیلی خرج کردم برای این مریضی ولی خوب نشدم تا اینکه با طب اسلامی اشنا شدم و یه داروی گیاهی به من دادند که قیمتی هم نداشت واقعا قیمتش ناچیز بود الان یک سالو نیمه که از این بیماری هییییچ اثری نیست و واقعا اعتقاد دارم به طب اسلامی بنده با 5000 هزارتومن درمان شدم تو طب اسلامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
طب سنتی در کنار طب نوین خوبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
من روش ناخن به کمر و پا بستن را خودم امتحان کردم و خیلی خوب جواب گرفتم. سالهای قبل به شدت از آلرژی رنج می بردم و قرصهای و آمپولهای ضد حساسیت استفاده می نمودم و هیچ نتیجه ای نمی گرفتم اما با توصیه های طب اسلامی و اصلاح تغذیه خیلی خوب جواب گرفتم و چند سال است که هیچ داروی شیمیایی استفاده نمی کنم و خدا رو شکر می کنم که من رو به دانش و توصیه های ائمه اطهار آشنا نمود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
طب سنتی اسلامی در کنار طب نوین کمک بزرگی به درمان بیماری ها میکند
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
به نظر من باید دانشکده های زیادی برای طب سنتی و اسلامی افتتاح شود و به صورت علمی و تخصصی و با مدرک معتبر افراد شروع به درمان بیماران کنند تا حلوی سودجویان که از هر شرایطی برای منفعت طلبی خود استفاده می کنند گرفته شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
مصرف لبنیات غیر بهداشتی، روغن های خوراکی، آبلیمو ، نمک ، آرد نان، انواع رب ،انواع تنقلات از جمله پفک ، چیپس ، نوشابه و ... برای سلامتی مضرند... باید یک برنامه غذایی مناسب در نظر گرفته شه تا کمتر دچار بیماری های مختلف شویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
برخی از مردم خودسرانه از داروهای شیمیایی استفاده میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
طب سنتی اسلامی در کنار طب نوین می توانند کمک بزرگی به درمان بیماری ها کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
باید نظارت بیشتر بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
طب اسلامی از علم جلوتره...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
با سلام ،من خودم دچار بیماری ام اس هستم ،بیماری ای که پزشکی امروز معتقدند درمان نداره ...ولی من درمانم رو با داروی گیاهی انجام میدم و با چشم خودم افراد ی رو دیدم که ام اس انها درمان شده بود با مدرک پزشکی ، حتی فردی که نمی تونسته راه بره و دیدم که داشت می دوید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
من مدت طولانی بود که چربی موی سر و ریزش مو داشتم با نسخه طب اسلامی کاملا نتیجه گرفتم هم چربی موی سرم برطرف شد هم ریزش مو ضمنا رویش مجدد مو هم برایم اتفاق افتاد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
مادران با توجه به اصولی که از مادران خود آموخته اند و مراقبت های خوبی که انجام میدهند کمک بزرگی به بهبود فرزندان میکنند که این خود بیانگر استفاده از روش های سنتی و اسلامی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
خدا همه بیماران را شفا بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
با وجود پیشرفتهای عجیب و غریب پزشکی غربی شیمیایی از 50سال قبل در بیماری ساده سرماخوردگی همان درمانی که برای بیمار ویزیت میکردند الان هم ویزیت میکنند. از 50سال قبل دربیماری سرماخوردگی چرک خشکن و انتی استامین-ومسکن ها رو میدادن واکنون همان داروها را نسخه میپیچن تازه این داروها هیچ اثری در درمان و ریشه کنی بیماری ندارد و به وسیله این چرک خوشکن ها بیماری در بدن خشک میکنن و بعد 10بیماری از این چرک خشکنها و این داروهای غربی و شیمیایی میزنه بیرون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
با وجود پیشرفتهای عجیب و غریب پزشکی غربی شیمیایی از 50سال قبل در بیماری ساده سرماخوردگی همان درمانی که برای بیمار ویزیت میکردند الان هم ویزیت میکنند. از 50سال قبل دربیماری سرماخوردگی چرک خشکن و انتی استامین-ومسکن ها رو میدادن واکنون همان داروها را نسخه میپیچن تازه این داروها هیچ اثری در درمان و ریشه کنی بیماری ندارد و به وسیله این چرک خوشکن ها بیماری در بدن خشک میکنن و بعد 10بیماری از این چرک خشکنها و این داروهای غربی و شیمیایی میزنه بیرون
اسلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
بنده چربی موی سر و ریزش شدید موی سر داشتم که با هیچ داروی شیمیایی درمان نشد . مدتی است که نسخه طب اسلامی را استفاده کرده ام هم چریی موی سرم برطرف شده و هم ریزش موی سرم و رویش مجدد موها . افتخار میکنم به طب اسلامی با ارزش .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
طب سنتی اسلامی و نوین در کنار هم خوبند
adb
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
مردم و بیماران جایگاه طب اسلامی و سنتی را تعیین می کنند.به اندازه کافی جیب مردم توسط درس خواندگان غربی خالی شده.هر چند در طبابت سنتی و اسلامی هم سوء استفاده گر هست و مردم باید حواسشون جمع باشه
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
در درمان رگ سیاتیک با ناخن اگر درمان نشود هیچ ضرری برای فرد ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
مشکل ریفلکس شدید معده من بعد از توصیه به دستورات طب اسلامی کاملا حل شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
مشکل ریفلکس شدید معده من بعد از توصیه به دستورات طب اسلامی کاملا حل شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
با سلام، بهتر است از قضاوت یک طرفه پرهیز کنیم و مثل کشورهای خارجی از جمله ایتالیا،چین،هند و ..... بگذاریم طب سنتی که دانش ابوعلی سینا و علم و تجربه هزاره های گذشته کشور اصل و تاریخ دار ایران برخوردار است به رشد و بالندگی ادامه دهد . طب سنتی و طب نوین باید موازی با هم باشند و انحصار فقط در مصرف داروهای شیمیایی که عوارض شان سالانه هزاران نفر را به کام مرگ میکشاند نباشد. باید سبک زندگی و مصرف را اصلاح تا نیاز به مصرف دارو چه گیاهی و چه شیمیایی نباشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
من 5 سال با دیسک کمر درگیر بودم و 10 تا از بهترین متخصص های مغز و اعصاب شهرمون گفته بودند دیسکت پاره شده و باید عمل بشی ام ار آی هم موجود هست و دور نه انداختم پای چپم کلا ورم کرده بود از دکتر به اصطلاح متخصص سوال کردم چرا رانم این جوری ورم کرده درد میکند و امانم را بریده کمی عصبانی شده گفت کمی صبر کن بعدا لاغر می شود و کنترل ادرار و مدفوع رو از دست میدی. هیچ چاره ای نداری باید عمل بشی. و یه روز یکی از این به اصطلاح متخصص از من پرسید تو با این وضیعتت چه جوری راه میری گفتم از داروی که یک نفر از قول شکسته بند به من گفته شب می بندم روی کمر و او عصبانی شد گفت وقتی تو بدون عمل از مطب من میری بیرون پزشکی زیر سوال میره و میگن مریضی با این شدت چه جوری اجازه دادی بره ولی بخار یک صبر من عمل نکردم و مدت یک و نیم سال از آن برنج پخته، خرما، و دنبه استفاده کردم و خوب شدم خوبتر از روز های قبل هم هستم . سال 79 هم دچاره افسردگی شده بودم کلا غذا نمی خوردم و خونه هم نمی تونستم بشینم چند تا دکتر رفتم همشون بلا استثا قرص اعصاب میدادند ولی من حتی یک عدد هم نخوردم و با اسفند دود کردن و یه کمی نمک و یه ظرف مسی کلا مشکلم حل شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
خدا همه بیماران را شفا بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
تغذیه مناسب و پیشگیری کمک بزرگی میکنه تا کمتر بیمار شویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
خیلی از استادان طب اسلامی و سنتی در مورد خواص شیر شتر در پیشگیری از دیابت به خاطر داشتن انسولین تاکید داشتن
عبدالرسول جنائی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
سلام من یک پزشک طب اسلامی میشناسم که کارش واقعا درسته دخترم کلیه درد میگرفت گریه میکرد و نمیتوانست از جاش تکون بخوره به طبیب زنگ زدم و مشکلم را گفتم ایشون دو تا سوال پرسیدند بعد گفتند هندوانه بده دخترت بخوره خوب میشه من هندوانه دادم خورد و برای همیشه خوب شد و یک بار دیگر یکی از آشنایان دچار فراموشی شده بود و بدنش بی حس شده بود نزد چندین پزشک رفته بود حالش مساعد نشده بود من نزد حکیم بردمش ایشون مقداری داروی گیاهی تجویز کردند همراه ورزش و دو نوبت حجامت آن فرد خوب شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
من که خودم از داروهای طب اسلامی بسیار بهره برده ام که با علم نوین پزشکی دنیای متفاوتی است در ضمن وقتی به احادیث و روایاتی عمل می شود و بیماری بهبود می یابد شما حق ندارید ان را باطل بدانید اکثرا دکتر های طب نوین به فکر پر کردن جیب خودشان هستند
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
من خودم با طب اسلامی بهتر جواب گرفتم تا طب جدید به مدت 2 سال داروی آرامبخش زیر نظر متخصص مصرف میکردم وجواب قابل قبولی نگرفتم اما با طب اسلامی ایرانی جواب خوبی گرفتم نمیخواهم تمام طب جدید را نفی کنم اما باید مردم قدرت انتخاب داشته باشند چرا در تمام دنیا زالو درمانی حجامت و موارد دیگر رایج هست
مجتبي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
سلام. بهتر بود آدرس گروه ها يا کانال هايي که اطلاع رساني هاي نادرست و مغرضانه مي کنند رو به همه معرفي مي کردين تا همه در جريان قرار بگيرن و هم اينکه از طريق مبادي ذيربط اقدام به حذف و يا مسدود کردن کانال هاي مربوطه مي شد. پيشنهاد بنده اين هست که در صورت امکان بخشي رو در کانال تلگراميتون فعال کنيد تا به معرفي کانال هاي رسمي و واقعي د ر هرزمينه بپردازه.با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
با سلام در هر صنفی تقلب وجود دارد مگر پزشک با مدرک جعلی نداریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
من شخصا با دستور طب اسلامی از مصرف داروهای شیمیایی راحت شدم و در مدت کوتاهی شفا گرفتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
كافي است يك فراخوان داده شه كه تمام بيماراني كه با طب شيميايي پس از سالها و هزينه هاي سنگين درمان نشده اند و با طب اسلامي درمان شده اند خودشون را معرفی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
طب اسلامی، بیشتر در مورد پیشگیری از بیماری ها راهکارهای جامعی دارد. بخش اندکی از طب اسلامی درمان را شامل میشود. بعنوان مثال در مورد حجامت، در طب اسلامی روایات زیادی داریم. در کشور آلمان بیمارستان طب سنتی وجود دارد و حتی تحت پوشش بیمه قرار دارد.مردم از هر چی بیشتر نتیجه بگیرند و راضی باشند، به همان سمت میروند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
طب سنتی یا اسلامی هم حاصل هزاران سال تجربه اطبای خاور میانه است . اما حداقل ۱۰۰ سال است که در آن وقفه افتاده. به همین دلیل استادی برای آن وجود نداره بلکه از یکسری منابع قدیمی استفاده میکنن. در مجموع به نظر من ۷۰ درصد آن درسته اما ۳۰ درصد نیز نادرسته. بعضا جواب میگیرید بعضا بدتر هم میشید. من خودم هر دو حالت رو تجربه کرده ام.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
با سلام در مورد ناخن که گفتید کاملا درست می باشد و ناخن درست آدم اگر بصورت نامنظم در پشت کمر بسته شود (البته با شرایط خاص) با امواج الکترومغناطیسی که ایجاد می کند تسکین درد می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
وقتی روی برگه یک داروی شیمیای دهها عوارض جانبی مصرف دارو رو می نویسند شما میگوید درمان. وقتی یک فوق تخصص ارتوپدی یک دست در رفته رو با 50 هزار تومان پول ویزیت نمی تونه جا بزنه بعد یک پیر زن بی سواد با 5 هزار تومان دست مثل روز جا میزنه به اون آقا میگوید دکتر برخی از روان پزشکان مردم رو با دارو هایشان روانی تر کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
طب اسلامی استخراج شده از ایات و روایات می باشد و در سخن ائمه هیچ جای شبهه نیست و نیز انکه طب اسلامی واقعی در کشور ما فوق العاده جوابگوی بیماری های مردم می باشد و این را می توانید با یک آمارگیری از سطح کشور مشخص کرد.حال که مردم ما بصورت فوج فوج به سمت طب اسلامی روی اوردند البته قبول دارم در هر جایی افرادی بصورت سودجو قرار دارند ولی این باعث نمی شود کل طب اسلامی را زیر سوال ببریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
طب سنتی،اسلامی،ایرانی یا هرنام دیگر،خودش را ازطریق تجربه نشان داده همانطور که طب جدید نشان داده. چراسوال نمیکنید شخصی که مثلا بیماری قند دارد و سالها باید دارو مصرف کند هیچوقت خوب نمیشود؟ داروی شیمیایی که تجربه وکارشناسی شده است؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
من بسیاری از مشکلات بدنی را با دستور العمل های طب سنتی درمان کردم
آزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
من برای سینوزیت و مشکلات پوستی و آلرژی از دستورات طب اسلامی استفاده کردم و جواب گرفتم، آلرژی طولانی که بیشتر اوقات سال درگیرش بودم با دارویی به اسم طریفل خوب شد و دیگه هم برنگشته... البته باید به افراد خبره در این زمینه مراجعه کرد نه هر کسی...
دلیل این همه عناد با طب اسلامی رو هم نمیفهمم!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
واقعا جای تاسفه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
اتفاقا ازاون طرف قضیه هم اگرنگاه کنیم میبینیم هجمه عظیمی برعلیه طب سنتی اسلامی هم شده به طوری که گاهی اوقات کلا طب اسلامی رو رد می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
سلام من مادر شوهرم دیابت داره با مصرف داروهای همین طب اسلامی 200واحد قندش اومده بود پایین متاسفانه ادامه ندادیم حالا انسولین مصرف میکنه روز به روز حالش بدتر میشه قندش پایین میاد ولی پاهاش فلج تر میشه معده اش با همین شیمیایی ها آسیب دیده
من
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
من از داروهای طب اسلامی استفاده کردم راضی هم هستم
faz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
طب اسلامی توی کشور هنوز رواج پیدا نکرده ولی بهتر از دارو های شیمیایی هستن دارو های طب اسلامی عوارض ندارند ولی شیمیایی دارند و رو طب اسلامی خیلی نمیشه حساب کرد چون برای بعضی از بیماری های سخت مثل سرطان ها وخیلی دیگه از از بیماری ها شیمیایی استفاده کرد
faz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
طب اسلامی توی کشور هنوز رواج پیدا نکرده ولی بهتر از دارو های شیمیایی هستن دارو های طب اسلامی عوارض ندارند ولی شیمیایی دارند و رو طب اسلامی خیلی نمیشه حساب کرد چون برای بعضی از بیماری های سخت مثل سرطان ها وخیلی دیگه از از بیماری ها شیمیایی استفاده کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
باید جلوی سو استفاده کنندگان را گرفت اما آیا ما واقعا طب اسلامی نداریم آیا واقعا اهل بیت سلام الله هیج توصیه درمانی نداشته اند... ثالثا داتشکده طب سنتی علوم پزشکی به هیچ عنوان از منابع اصلی این رشته استفاده نمیکند در هیچ ترمی از درس دادن مجزن الادویه و یا شفا و یا کتب دیگر استفاده نمی کنند .رابعااطبای اسلامی در هر جایی آکادگی لازم برای مناظره را دارند... حجامت که یک متد پیشگیری و درمان در طب اسلامی است هم اینک در بسیاری از کشورهای دنیا در حال اجرا است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
البته باید توجه داشت که کسی به طب سنتی و اسلامی ایرادی وارد نمیکنه بلکه بحث چگونگی طرح و فرایندهای مطرح وافرادی که بعضا کمترین آشنایی با آناتومی و فیزیولوژی بدن انسان ندارند مدعی اعجازی مسیحایی در درمان همه امراضند بدون اینکه سوابق تحصیلی خاصی داشته باشند یا کارنامه مستند قابل دفاعی ارایه نمایند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
طب اسلامی و سنتی در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
قرص شیمیایی بهتره یا داروی گیاهی ؟ قدیمیها که داروی شیمیایی و تخت نداشتن عمراشون از ما بیشتر و قویتر بودند... برخورد خوب دکتر انسان رو خوب میکنه...تو خیابونهامون مثل سوپرلبنیاتیها مطب داریم . خداحفظشون کنه
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
گزارش خوبی بود .متشکرم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
من 20 سال هست تو بیمارستان کار میکنم و تحصیلات دکتری تخصصی دارم . 90 درصد بستری ها بی مورد هستن
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
من فقط خودروی خودمو دوست دارم بنز
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
من فقط خودروی خودمو دوست دارم بنز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
گزارش بسیار خوب بود. ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
باید توکل بر خدای مهربان کرد .خداوند تمام مریضارو انشالله شفا بده .الهی آمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
خداوند تمام مریضارو شفا بده.الهی امین
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
سلام من خودم بیمار بودم با داروهای شیمیایی خوب نشدم ولی با داروهای گیاهی خوب شدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
سلام من خودم بیمار بودم با داروهای شیمیایی خوب نشدم ولی با داروهای گیاهی خوب شدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
گزارش خوبی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
من که یک دستورالعمل گیاهی گرفتم برام بهتر از دو بارعمل کار کرد
یک دلسوز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
با سلام...من 5 سال متمادی با مشکلات سینوس دست و پنجه نرم کردم و زندگی م تقریبا مختل بود و هرجند یک مدت خصوصا در زمستان در بیمارستان بستری می شدم و دردهای کشنده ای در ناحیه سرم زندگی و برنامه عادی زندگیمو مختل میکرد و انواع دارو ها سرم ها و امپولهایی با عوارض وخشتناک مصرف کردم و بقول پزشک بایستی فقط عمل میکردم...
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر