کد خبر: ۶۴۲۰۰۱۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۹

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان با انتقاد از شناسایی نشدن فرار مالیاتی در کشور اذعان کرد: فرار مالیاتی به صورت کاملاً مشهود در کشور وجود دارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، رسول جهانگیری تأکید کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد مبالغ فرار مالیاتی در کشور بسیار زیاد است و فرار مالیاتی چند ده نفر از این افراد با کل مالیات اصناف استان اصفهان برابری می‌کند.

وی با اشاره به راهکارهای شناسایی فرار مالیاتی در کشورهای توسعه یافته، گفت: راه‌های شناسایی فرار مالیاتی در همه جای دنیا مشخص است و نیاز به فرآیند پیچیده‌ای ندارد.

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان خاطر نشان کرد: شناسایی فرارهای مالیاتی از طریق تراکنش‌های بانکی قابل انجام است و می‌توان فرارهای مالیاتی را با توجه به بستر قانونی که وجود دارد از تراکنش‌های عمده بانکی شناسایی کرد.

جهانگیری در باره مشکلات مالیاتی اصناف اظهار کرد: اصناف و کسبه مخالفتی با پرداخت مالیات ندارند اما حداقل خواسته آن‌ها از دولت، دریافت مالیات متناسب با وضعیت رکودی اقتصاد است.

وی در ادامه افزود: قاعدتاً در دوره رکود باید تخفیف‌های بیشتری قائل شد و این در حالی است که دولت در طی سال‌های اخیر تلاش کرده درآمدهای مصوب مالیاتی خود را تأمین کند.

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان تصریح کرد: برخی شعب اداره مالیات، استدلال صحیحی در رابطه با اخذ مالیات ارائه نمی‌دهند و این در حالی است که کسبه درخواست دارند که مالیات‌ها بر اساس درآمد آن‌ها مطالبه شود.

جهانگیری در رابطه با بخشودگی جرائم مالیاتی نیز بیان داشت: موضوع بخشودگی جرائم مالیاتی به دلیل حساسیتی که در کسب‌وکار دارد از اهمیتی خاصی برخوردار است و بر همین اساس تلاش‌هایی از سوی اتاق اصناف برای این بخشودگی صورت گرفت.

وی در تشریح این اقدامات خاطرنشان کرد: پیرو مذاکرات صورت گرفته در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، امکان بخشودگی 100 درصد جرائم مالیاتی در صورت پرداخت اصل مالیات ایجاد شده است.

به گفته رئیس اتاق اصناف استان اصفهان، مدت زمان استفاده از این قانون تا پایان بهمن ماه و به صورت نقدی و حداکثر تا پایان سال به صورت چک است.

جهانگیری متذکر شد: به هر صورت اصناف باید توجه داشته باشند که همیشه قبل از هر گونه اتفاقی، اظهارنامه‌های خود را در سر موعد تنظیم و تسلیم کنند و این امر باید به صورت مستمر و پیوسته در بین اصناف نهادینه شود.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر