کد خبر: ۶۴۲۰۰۳۸
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۳
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سمنان:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سمنان بر ضرورت برگزاری دوره‌های آموزشی و ترویجی پیشگیری از آنفلوانزای پرندگان در سمنان تأکید کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، علی شاهی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سمنان در جلسه کمیته فنی که با موضوع پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان  گفت : آنفلوانزای فوق حاد طيور يک بيماری ويروسی در بین پرندگان است که در فصل زمستان شیوع پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه رعايت اصول بهداشتی در مرغداری‌های استان سمنان سبب کنترل و عدم شیوع این بیماری می‌شود بیان کرد: با رعایت اصول بهداشتی از سوی مرغداری‌های استان سمنان ، موج نخست بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این استان مشاهده نشد و انتظار می‌رود تا این روند ادامه یابد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سمنان با تأکید بر اینکه شیوع این بیماری سبب تلفات شدید در طیور شده و این مهم ممکن است بر بازار مصرف محصولات مرتبط با طیور تأثیر بگذارد بیان کرد: باید با رعایت مسائل بهداشتی و بررسی دقیق موارد غیرعادی از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مرغداری‌های سمنان پیشگیری کرد.

در این نشست مقرر شد تا دوره‌های آموزشی و ترویجی برای گروه‌های مختلف هدف مرغداران صنعتی بومی روستایی عمومی مردم و به‌ویژه روستاییان با همکاری مشترک جهاد کشاورزی، دامپزشکی شرکت تعاونی مرغداران، بخشداری و دهیاری‌ها برگزار شود.

برگزاری ممنوعیت صدور مجوز مشاغل خانگی در حوزه طیور یا ماکیان و فرآورده‌های آن از دیگر مصوبات مهم این جلسه در راستای مبارزه با شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سمنان بود.


اطلاع‌رسانی و تشدید اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای به مرغداران از سوی شرکت تعاونی مرغداران، تهیه و توزیع بروشور و پمفلت‌های آموزشی و نیز ارسال پیامک‌های بهداشتی به مرغداران از سوی دامپزشکی سمنان از دیگر مصوبات این جلسه بود.

گفتنی است ، اعضای این جلسه با تأکید بر لزوم انجام اقدامات قرنطینه‌ای برای پیشگیری شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تصویب کردند که با هماهنگی فرمانداری سمنان در خصوص لزوم اقدامات قرنطینه‌ای از سوی دامپزشکی این شهرستان اقدام شود.

انتهای پیام / ه

جزئیات برگزاری دوره‌های پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سمنان

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر