کد خبر: ۶۴۲۰۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۳
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای آنکه فرآیند مالی در این سازمان به درستی هدایت شود،نیازمندساختارهای مالی منسجم و منضبط هستیم.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد؛ معاون وزیر راه و شهرسازی در گردهمایی روسای امور مالی بنادر کشور اظهار کرد: با توجه به درآمد-هزینه بودن سازمان بنادر و دریانوردی، فرآیند مالی این بخش خاص است. از یک سو فرصتی برای افزایش و ارتقا بهره وری است و از سوی دیگر مسئولیت قابل توجهی برای تمام همکاران ایجاد می کند لذا انتظارات از این سازمان زیاد است.

وی ادامه داد: برای آنکه فرآیند مالی در سازمان بنادر و دریانوردی به درستی هدایت شود،نیازمندساختارهای مالی منسجم و منضبط هستیم.در چنین شرایطی می توانیم منابع موجود را به درستی مدیریت کنیم.

راستاد با بیان اینکه بسیاری از فعالیت های زیرساختی و روبنایی در سازمان بنادر به پشتیبانی دقیق بخش مالی نیازمند است و از آن تاثیر می پذیرد تصریح کرد:در بحث ارتقای سطح رقابت پذیری ،موضوع منابع مالی و مدیریت مالی بسیار موثر است . طبق سند چشم انداز ۱۴۰۴ باید از این حیث در منطقه به رتبه اول برسیم اما هنوز تا این نقطه فاصله داریم.

وی با اشاره به ساختار مستقل سازمان بنادر گفت: خوشبختانه تا کنون ما درگیر ممیزی های سنگین نشدیم و همواره ارتباط مناسبی با دستگاه های نظارتی برقرار بوده است.سیاست های مالی همه بنادر کشور باید متوازن و متناسب با محورهای اهداف کلان سازمان تنظیم و مکانیزم های مناسبی برای کاهش هزینه ها و افزایش درآمدها پیش بینی شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر تسهیل و شفافیت فرآیندها عنوان کرد: باید فرآیند ماموریت های مشابه در ستاد و بنادر مختلف یکسان باشد و رویه های متفاوت و طولانی اصلاح شود.

تدوین برنامه تشویق درآمد زایی و کاهش هزینه دربنادر

منصور آرامی معاون برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر در گردهمایی روسای امور مالی بنادر کشور افزود: بخش قابل توجهی از مسئولیت بنادر بر عهده بخش مالی است و فعالیت های این گروه بر عملکرد هزینه و درآمدهای بنادر و سازمان بنادر و دریانوردی اثر گذار است.

وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت مباحث مالی تصمیم گرفته شده تا در سال ۹۷ تمرکز جدی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع، علاوه بر موارد حقوقی و رفاهی و ...، بر ساختارمند کردن و منضبط کردن فرآیند کاهش هزینه ها و افزایش درآمد ها باشد.

آرامی گفت: در برنامه جدید سازمان بنادر و دریانوردی طرح هایی برای پاداش و تشویق فعالیت های موفقیت آمیز بنادر در کاهش هزینه ها و افزایش درآمدها پیش بینی شده است لذا امیدواریم طرح یاد شده منجر به تغییرات قابل توجهی در این نسبت ها باشیم.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر حساسیت فعالیت بخش مالی بنادر عنوان کرد: مسئولیت کار این بخش بسیار بالا است و همواره حجم کار زیادی متوجه کارکنان است و از این حیث توجه لازم وجود دارد.کار دقیق بخش مالی، باعث ارتقا سطح شفافیت سازمان می شود و باید برای افزایش روز افزون آن تلاش کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر