کد خبر: ۶۴۲۰۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۴:۳۹

جان جی سالیوان معاون وزیر امورخارجه آمریکا که به افغانستان سفر کرده است تصریح کرد، سیاست آمریکا درباره افغانستان تغییر نمی‌کند.

مقام آمریکایی: سیاست آمریکا درباره افغانستان تغییر نمی‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، هیاتی از وزارت امور خارجه امریکا به افغانستان سفر کرده است. در صدر این هیات، جان جی سالیوان John J. Sullivan معاون وزیر امورخارجه آمریکا قرار دارد.

وی امروز در جمع خبرنگاران در کابل بر تعهد آمریکا به آینده افغانستان تاکید کرد و گفت: سیاست ما تغییر نکرده است. فکر نمی‌کنم در این خط مشی تغییری هم بوجود بیاید. رئیس جمهور (ترامپ) تغییری در این سیاست اعلام نکرده است زیرا سیاست ما مبتنی بر شرایط است.

رئیس جمهور (ترامپ) درباره اتفاقات وحشتناک تروریستی که در چند هفته اخیر (در افغانستان) رخ داده اظهار نظر کرده اند. سیاست ما و حمایت ما ازشرکایم افغانمان تا زمانیکه شرایط مندرج در سیاستمان پابرجا باشد، به قوت خود باقی خواهد ماند. تازمانیکه طالبان تمایل داشته باشد سر میز مذاکره حاضر شود و برای حل مسالمت آمیز برای این مناقشه مذاکره کند، سیاست ما به قوت خود باقی خواهد ماند.

ما از پیشرفت افغانستان همسو با راهبرد این کشور در جنوب آسیا پشتیبانی می‌کنیم که حامل پیام روشنی است مبنی بر اینکه طالبان نمی‌تواند منتظر باشد و فکر کند که ما بیرون خواهیم رفت و بعد از آن، اقدام کند زیرا تعهد ما به افغانستان مبتنی بر بازه زمانی نیست. ما شراکتی پایا داریم و با دولت افغانستان همکاری خواهیم داشت تا اطمینان حاصل کنیم افغانستان قادر است از تروریست‌ها جلوگیری کند که آن‌ها از خاک افغانستان برای تهدید جهان سوءاستفاده کنند.»

انتهای پیام/

سفر جان جی سالیوان معاون وزیر امورخارجه آمریکا به افغانستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر