کد خبر: ۶۴۲۰۳۶۳
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
زارع در موافقت با کلیات بودجه 97:

یک نماینده موافق بودجه گفت: به دلیل انتقادات نمایندگان سهم اوراق مشارکت دولت در بخش بودجه کاهش یافت.

زارعبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان رحیم زارع نماینده مردم  آباده و بوانات که در صحن علنی امروز (چهارشنبه، 11 بهمن ماه) بهارستان و در موافقت با کلیات بودجه 97 سخن می‌گفت، اظهار کرد: بودجه را باید با استفاده از مالیات، فروش نفت یا اوراق مشارکت به دلیل محدودیت‌ها و وضعیت کشور تنظیم کرد، اگر نرخ مالیات را افزایش می‌دادیم فشار بر مردم وارد می‌شد و از سوی دیگر تنها یک درصد فروش نفت نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

وی ادامه داد: برای اولین بار ما در بودجه سال 97 در بحث بدهی دولت به پیمانکاران تهاتر را قرار دادیم به نحوی که یک رابطه میان پیمانکاران، دولت، نظام بانکی و بانک مرکزی قرار داده شد تا بدهی پیمانکاران به بانک‌ها در قبال بدهی دولت به پیمانکاران به عنوان وام در نظر گرفته شود تا این موضوع موجب توسعه کشور شود.

زارع تأکید کرد: ما از افزایش هر گونه قیمت آب، برق، گاز خانگی جلوگیری کردیم و با توجه به شرایط کشور قیمت حامل‌های انرژی را هم افزایش ندادیم.

نماینده مردم بوانات با اشاره به انتقادات برخی از نمایندگان در جلسه گذشته بررسی کلیات بودجه نسبت به افزایش اوراق مشارکت گفت: این اوراق کاهش یافت و اوراق دولت را از 47 هزار میلیارد تومان به 38 هزار و 500 میلیارد تومان رساندیم زیرا دولت بیشتر از این نیاز نداشت.

وی افزود: همچنین اوراق مشارکت شهرداری‌ها را هم از 26 هزار و 500 میلیارد تومان به 16 هزار و 500 میلیارد تومان رساندیم.

زارع تأکید کرد: اما اوراق مشارکت آموزش و پرورش را از 42 هزار میلیارد تومان به 47 هزار میلیارد تومان و همچنین وام ازدواج را از 10 میلیون تومان به 15 میلیون تومان رساندیم.

نماینده مردم بوانات اظهار کرد: پرداخت نقدی یارانه‌ها تا 30 هزار میلیارد تومان افزایش یافت و در تبصره الحاقی 2 ماده 16 به دلیل سودهای مرکب از تولیدکنندگان را که بتوانند تا پایان شهریور 97 تسویه کنند حذف و اعلام کردیم تنها سود و کارمزد اولیه را بپردازند.

وی گفت: 3 هزار میلیارد تومان هم سهم اعتبارات استانی را افزایش دادیم.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر