کد خبر: ۶۴۲۰۶۳۴
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳

معاون هماهنگ کننده دفتر معاون اول رئیس جمهور، از تکمیل فاز نخست طرح ۵۵۰ هزار هکتاری توسعه کشاورزی استان خوزستان در تیرماه سال آینده ، خبر داد.

تکمیل فاز نخست طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در تیرماه سال آیندهبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، رضا ویسه، معاون هماهنگ کننده دفتر معاون اول رئیس جمهور، گفت: هدف از سفر به خوزستان بررسی فاز اول طرح بزرگ و ملی ۵۵۰ هزار هکتاری احیای اراضی کشاورزی است و از کانال های طراحی شده، تقسیم آب و همچنین رسیدگی به وضعیت کشاورزانی که از امکانات ایجاد شده متمتع می شوند، بازدید به عمل آمد.

وی افزود: با توجه به پیشرفت 86 درصدی طرح پیش بینی می شود تیر ماه سال آینده این طرح به اتمام برسد.

رضا ویسه، عنوان کرد: اینکه دولت هیچ طرحی را بدون مطالعات زیست محیطی انجام نمی دهد، مطالعات و کارهای مقدماتی فاز دوم طرح انجام و لکه هایی که باید در این پروژه احیا قرار بگیرد، دقیقا مشخص شده است.


معاون هماهنگ کننده دفتر معاون اول رئیس جمهور، اظهار داشت: تمام نقاط تعیین شده تحت کنترل اقدامات اولیه وزارت نیرو و جهاد کشاورزی قرار گرفته و طبق گفته مدیر پروژه وزارت نیرو، رسما از طرف وزارت نیرو تخصیص آب آن به دولت اعلام شده است.

وی ادامه داد: در حالی است که در سال های ۷۵ تا ۹۲ کلا ۷۰ هزار هکتار انجام شده بود، ظرف 3 سال حدود ۳۰۰ هزار هکتار از طرح توسعه کشاورزی خوزستان موسوم به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری اجرا شده است.

ویسه گفت: در سال های اجرای طرح کمتر از یک هزار نفر اشتغالزایی به 7 هزار و ۶۰۰ نفر رسیده است که این طرح علاوه بر اشتغالزایی زمینه بهره وری آب و زمین، اصلاح نوع کشت، افزایش راندمان تولید و سطح زیر کشت مؤثر خواهد بود.

معاون هماهنگ کننده دفتر معاون اول رئیس جمهور با اشاره به محاسبه بازگشت سرمایه گفت: این طرح در اجرایی شدن این طرح صنفی، صنعتی و ملی به صرفه است و به سرعت اثرگذاری خود را در زندگی مردم نشان می دهد کما اینکه در حال حاضر نیز نشان داده است.


انتهای پیام/و


تاثیر مثبت اجرای طرح 550هزار هکتاری بر زندگی مردم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر