کد خبر: ۶۴۲۰۶۸۲
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶

نماینده شوش در مجلس گفت: شوش دانیال با وجود جاذبه‌های گردشگری بسیاری که دارد هنوز معرفی نشده و در این راستا هیچ همایشی در سطح داخلی و خارجی برگزار نشده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، سیدراضی نوری، نماینده مردم شوش در مجلس بیان داشت: 2 سال و نیم از ثبت جهانی شوش گذشته است و همچنان زیرساخت‌های اولیه نیز برای جذب گردشگر در شوش وجود ندارد و مردم به همین دلیل به طور طبیعی ازعملکرد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رضایت ندارند.

وی افزود: مدیران میراث فرهنگی گفتند تا عید نوروز زیرساخت‌های گردشگری را آماده می‌کنیم و نشان پیشنهاد داد که اداره ویژه میراث فرهنگی در شوش دایر شود تا اختیارات بیشتری داشته باشد که البته این‌ها به نظر می‌رسد گفتار درمانی باشد و گوش ما از این وعده‌ها پر شده است. متاسفانه اداره کل میراث فرهنگی جز محدودیت‌هایی که اعمال می‌کند هیچ برنامه ای برای شوش نداشته است.

نماینده شوش عنوان کرد: مدیران میراث فرهنگی ادعای باقی ماندن آثار باستانی در دل زمین را دارند و این مسئله به ترمزی در راه توسعه شهر تبدیل شده است. از آن‌ها می‌خواهیم که درصورت وجود این آثار، آن‌ها را بیرون بکشند.

وی گفت: شوش فاقد هتل، استراحتگاه، سرویس بهداشتی و دیگر زیرساخت‌های اولیه گردشگری است. سؤال ما این است این روند تا کی باید ادامه پیدا کند. اگر این وضعیت ادامه پیدا کند نارضایتی مردم روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

نوری تأکید داشت: حق مردم شوش دانیال برای بهره مندی از ظرفیت‌های بالقوه شوش در راه توسعه و پیشرفت شهر است و مردم می‌خواهند که شاهد سرمایه گذاری و اشتغالزایی در شهر باشند.

وی گفت: آستان مقدس حضرت دانیال (ع)، بارگاه دعبل خزاعی و عبدالله بن علی، چغازنبیل، یادمان‌های شهدا و جاذبه‌های طبیعی همچون پارک ملی کرخه و جاذبه‌های بسیار دیگری درشوش وجود دارد که به نوعی شوش را به یک شهر بی‌نظیر در بحث گردشگری تبدیل کرده است.

انتهای پیام/م

مردم از عملکرد اداره کل میراث فرهنگی خوزستان رضایت ندارند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر