کد خبر: ۶۴۲۱۰۲۶
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: تاکنون حدود ۵۰ هزار نفر افراد معلول شناسایی شده است و از این تعداد ۲۰ هزار نفر تحت پوشش سازمان قرار گرفته و از خدمات این سازمان استفاده می کنند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، بهزاد ستاری، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل صبح امروز در جلسه بررسی برنامه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی در اردبیل اظهار داشت: همکاری مستمر و مداوم مسئولان با مجموعه بهزیستی در راستای توانمندسازی افراد جامعه هدف و ارتقای سطح سلامت روحی و بهداشت روانی افراد جامعه امری ضروری است.

وی سازمان بهزیستی را مطابق ماده 57 قانون برنامه ششم توسعه متولی سلامت اجتماعی در جامعه دانست و بیان کرد: سازمان بهزیستی نقش تخصصی و محوری در آسیب‌های اجتماعی را ایفا می‌کند و در این حوزه اقدامات وثر و مناسبی انجام داده است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با تشریح فعالیت‌های حوزه توانبخشی بهزیستی در سطح استان اردبیل تصریح کرد: تاکنون در حدود 50 هزار نفر افراد معلول شناسایی شده است و از این تعداد 20 هزار نفر تحت پوشش سازمان قرار گرفته واز خدمات بهزیستی در بخش‌های مختلف برخوردارمی‌شوند.

ستاری گفت: ایجاد 32 مرکز تخصصی، توانبخشی و نگهدای از معلولان ذهنی، راه‌اندازی مرکز آموزش و توانبخشی اتیسم، راه‌اندازی خانه کودک و خانواده کم شنوا و ناشنوا، انجمن‌های معلولان، کاشت حلزون، ایجاد بنیاد فرزانگان، مناسب‌سازی اماکن و معابر عمومی، تشکیل شورای سالمندان و راه‌اندازی خانه امید برای سالمندان از جمله فعالیت‌های حوزه توانبخشی هستند.

وی با اشاره به فعالیت‌های حوزه امور اجتماعی افزود: مراکز کاهش طلاق، تحت پوشش قرارگرفتن 3 هزار و 780 زن سرپرست خانوار، راه‌اندازی سامانه طلاق، اورژانس اجتماعی، خط 123، ساماندهی کودکان خیابانی و راه‌اندازی خانه کودک وخانواده از جمله اقدامات در این بخش بوده است.

ستاری با مهم دانستن مباحث پیشگیری و سالم سازی جامعه از خطرات احتمالی در جامعه اظهار کرد: اجرای طرح غربالگری بینایی و شنوایی کودکان، آموزش مهارت‌های زندگی ، آموزش‌های قبل، حین و بعد از ازدواج، عضویت در کمیته مبارزه با مواد مخدر استان، پیشگیری از معلولیت‌ها و انجام مشاوره‌های عمومی و تخصصی از جمله اقدامات و فعالیت‌های حوزه پیشگیری هستند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر روند طلاق در اردبیل سیر نزولی دارد، گفت: تلاش و جدیت بر این است تا با انجام اقدامات پیشگیرانه و ارائه مشاوره‌های لازم به زوجین در آستانه طلاق از توسعه و افزایش این آسیب در سطح استان جلوگیری کنیم.

 

انتهای پیام/ع

روند طلاق در اردبیل سیر نزولی دارد

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر