کد خبر: ۶۴۲۱۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

کیان پور با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در ایجاد اشتغال سهم بالایی دارد، گفت: برای استفاده حداکثری از بنادر باید حضور بخش خصوصی واقعی داخلی و خارجی را فراهم کرد.

دیپلماسی اقتصادی باید به کمک سازمان بنادر بیاید/ جذب سرمایه گذارخارجی نباید درگیر بروکراسی شودبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  به نقل از سازمان بنادر و دریا نوردی مجید کیان پور نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره واگذاری فعالیت های بندری به بخش خصوصی و سرمایه گذاری در بنادر کشور اظهار کرد: سرمایه‌گذار به سمتی می رود که شرایط برای حضور شان فراهم باشد و اگر متوجه شوند که از سوی دولت مورد حمایت قرار می‌گیرند با انگیزه بیشتری برای سرمایه‌گذاری حضور پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی به جهت فعالیت تخصصی که دارد می‌تواند برای جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی اقدام کند ، بنابراین  سایر سازمان‌ها باید همکاری کنند تا این مجموعه پویاتر در این حوزه ورود کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در بنادر کشور به خصوص بندر چابهار، وزارت امور خارجه باید با سازمان بنادر ودریانوردی همکاری بیشتری داشته باشد .

به گفته وی؛ دیپلماسی اقتصادی بیشترین اثرگذاری را در جذب سرمایه های خارجی دارد.

وی  در ادامه گفت: زمینه برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر کشور فراهم است. بدین جهت با تسهیل فرآیند سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات به بخش خصوصی واقعی می‌توان کارهای بزرگی انجام داد که در نهایت تمام این موارد منجر به اشتغال پایدار می شود.

کیان پور با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی می‌تواند در ایجاد اشتغال سهم بالایی داشته باشد، تصریح کرد: در برنامه ششم برای توسعه بنادر شهید رجایی، بوشهر، چابهار و... برنامه های متعددی دیده شده است، بنابراین برای استفاده حداکثری از بنادر باید با سرعت زمینه های حضور بخش خصوصی واقعی داخلی و خارجی را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه با استفاده از سرمایه های خارجی، بورس و سایر تامین منابع مالی می‌توان طرح‌های توسعه ای بنادر را دنبال کرد، یادآور شد: بنادر کشور باید توسعه متوازن داشته باشند تا بتوان نرخ اشتغالزایی کشور را افزایش داد، از طرفی از راه آهن می خواهیم که به عنوان یکی از بازوهای حمل و نقل ترکیبی به بنادر کشور کمک کنند.

انتهای پیام/

جذب سرمایه گذارخارجی نباید درگیر بروکراسی شود

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر