کد خبر: ۶۴۲۱۵۶۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۶

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، واحد‌های صنعتی تملک شده توسط بانک‌ها باید به چرخه تولید باز می گردند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ احد فتوحی مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در جلسه با مدیر امور شعب بانک صنعت و معدن که با هدف بررسی راهکار‌های فعال سازی واحد‌های تولیدی و صنعتی تملک شده توسط این بانک برگزار شد، گفت: از تمامی ظرفیت‌ها به منظور فعال سازی و راه اندازی واحد‌های صنعتی تملک شده توسط بانک‌ها استفاده می شود.

وی افزود: راه‌اندازی مجدد واحد‌های صنعتی که از چرخه تولید خارج شده و یا پایین‌تر از ظرفیت مشغول به کار و فعالیت هستند، از اولویت‌های اصلی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت شهرک‌های صنعتی استان است.

فتوحی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای رفع موانع و مشکلات واحد‌های تولیدی نیمه‌فعال یا غیرفعال که بر اثر مشکلات اقتصادی نتوانسته‌اند وام‌های خود را بازپرداخت کنند و تحت تملک بانک‌ها درآمده‌اند، ادامه داد: در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیت‌های قانون رفع موانع، این واحد‌های تولیدی را به چرخه تولید و فعالیت بازگردانیم.

وی بیان کرد: واحد‌های تولیدی سراسر کشور که به علت عدم بازپرداخت اقساط و وام‌های خود به تملک بانک‌ها در آمده‌اند با همکاری رؤسای بانک‌ها و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، طبق ضوابط از تملک خارج شده و به خودشان بازگردانده می‌شود.

فتوحی با بیان اینکه عوامل مختلفی برای تملک واحد‌های تولیدی توسط بانک‌ها وجود دارد، گفت: باید با استفاده از راهکار‌های مختلف شرایط را برای احیای آن‌ها مهیا کرد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس واگذاری این واحد‌ها به سرمایه گذاران جدید و استمهال بدهی‌های معوق را از راهکار‌هایی اعلام کرد که برای راه اندازی مجدد واحد‌های تملک شده در استان در دستورکار قراردارد.

در این جلسه وضعیت ۲۰ واحد صنعتی در تملک بانک صنعت و معدن بررسی و برای احیاو بازگرداندن آن‌ها به چرخه تولید تصمیماتی اتخاذ شد.

در این جلسه مقرر شد کارگروهی برای بررسی مسائل و مشکلات واحد‌های تملک شده و بدهکار به بانک صنعت و معدن تشکیل شود.
انتهای پیام/ر

بازگشت واحدهای صنعتی تملک شده توسط بانک‌ها به چرخه تولید

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر