کد خبر: ۶۴۲۲۲۵۸
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲

استاندار کرمانشاه در مراسم آغاز دهه فجر گفت: انقلاب ما یک انقلاب منحصر به فرد در دنیاست.

انقلاب اسلامی ایران را متعلق به همه ملت  استبه گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،بازوند استاندار کرمانشاه  امروز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت ۱۲ بهمن دهه مبارک فجر که در محل حسینیه گلزار شهدای کرمانشاه برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره امام (ره) و شهدای انقلاب گفت: هر چه که امروز داریم مرهون خون این شهداست که به خاطر تثبیت این نظام مقدس به افتخار شهادت نائل آمدند.

بازوند یاد و خاطره شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع امنیت را که طی روزهای اخیر در نبرد و مقابله با داعش شهید شدند نیز گرامی داشت.

استاندار کرمانشاه، انقلاب اسلامی ایران را متعلق به همه ملت دانست و گفت: انقلاب ما یک انقلاب منحصر به فرد در دنیا است و سالگرد این انقلاب ها اصلا با انقلاب اسلامی ایران قابل قیاس نیست، این انقلاب متعلق به همه مردم است و مردم خودشان از این انقلاب حمایت، پشتیبانی و به عنوان یک سرمایه نگهداری می کنند.

بازوند  بیان  کرد: مردمی بودن انقلاب و نگهداری و حفاظت از آن توسط خود مردم به این معنا نیست که مدیران خود نسبت به این موضوع مقداری کم توجه باشند و انتظار است آن نشاط کافی را در دستگاه های اجرائی سرلوحه کار خود قرار دهند که گلایه ای پیش نیاید.

وی اشاره ای به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران داشت و گفت: این دستاوردها یادگارهای حضرت امام خمینی (ره) و سرمایه های این نظام هستند و همه مردم به خصوص ما مدیران وظیفه داریم که این دستاوردهای ارزشمند را به نسل جدید و نسل های آینده منتقل و منعکس کنیم.

بازوند بیان کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب را که امروز هم احساس می شود باید به آن توجه شود بحث محرومیت زدایی و توجه به محرومان و مستضعفین است این موضوع یکی از اصلی ترین اهداف انقلاب است و همه مسئولین و مدیران باید آن را در دستور کار خود قرار دهند. چرا که انقلاب متعلق به محرومان نیز است.

وی با اشاره به اقدامات امام (ره) گفت: ایشان در ۱۴ اسفند سال ۱۳۵۷ کمیته امداد را برای رسیدگی به محرومین تشکیل داد، لذا باید این موضوع باید سرلوحه کار همه مدیران قرار گیرد و امکان ندارد در ابلاغ سیاست های کلی نظام به سران سه قوه توجه و تاکید مقام معظم رهبری روی این مقوله نبینید. لذا این جزو تکلیف ما است که توجه و عنایت خاصی روی این قشر داشته باشیم و آن را همواره سرلوحه کار خودمان قرار دهیم.

وی گفت: اگر بخواهیم دستاوردهای دیگری برای انقلاب اسلامی نام ببریم موارد متعددی قابل ذکر است اما «احیای خود باوری» یکی دیگر از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است که امروزه در استان کرمانشاه به شدت به آن نیاز داریم و یک ضرورت است.

 استاندار کرمانشاه یادآور شد: این خودباوری بود که توانست جنگ را تحمل کند و به پایان ببرد. اکنون نیز این خودباوری است که می تواند در استان کرمانشاه غول بیکاری را بشکند.

وی «احیای فرهنگ ایثار و شهادت» را از دیگر دستاوردهای انقلاب برشمرد و تاکید کرد: این موضوع را نباید دست کم بگیریم، چرا که سرچشمه این فرهنگ عاشورای حسینی است و انقلاب اسلامی با توجه به این فرهنگ شکل گرفت و به پیروزی رسید. همین فرهنگ ایثار و شهادت بود که توانست ۸ سال جنگ را اداره کرده و مقابل همه دنیا بایستد و به پیروزی برسد.

بازوند  افزود: اگر دنبال بهره وری در کارمان هستیم، در این فرهنگ بهره وری وجود دارد، لذا باید آن را حفظ و توسعه دهیم.

استاندار کرمانشاه دستیابی به دانش هسته ای را از دیگر دستاوردهای انقلاب دانست و گفت: درست است ما شهدای زیادی در این راه داده ایم اما اگر میبینید دنیا اکنون تسلیم ما می شود، صرفا برای این است که ما به این دانش دست پیدا کرده ایم و تسلط داریم، این دانایی ما است و امروز بهره وری و قدرت نیز در دانایی است.

 بازوند  بیان کرد: دستاوردهای ذکر شده از انقلاب دستاوردهای کمی نیستند و باید آنها را به نسل جدید منقل کنیم و انعکاس و تجزیه و تحلیل آن تکلیف و وظیفه ما است.

وی رهبری انقلاب اسلامی ایران را بسیار متفاوت از رهبری سایر انقلاب ها و نظام ها دانست و گفت: ما اکنون در کشوری در خاورمیانه زندگی می کنیم که یک جزیره امن است و این در حالی بوده که بسیاری از کشورهای اطراف ما در ناآرامی به سر می برند.

 در پایان این آیین نماینده ولی فقیه در استان، استاندار کرمانشاه و جمعی از مسئولین با نثار گل به مزار شهدا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرده و با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

 

انتهای پیام/ز

 

باید به بحث محرومیت زدایی و به محرومان و مستضعفین توجه شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر