کد خبر: ۶۴۲۳۱۳۵
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴

حدود ۹۰۰ تالاب در مازندران وجود دارد که به علت برداشت‌های غیرمجاز و استفاده نامناسب در حال نابودی است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،ابراهیمی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در همایش بین المللی تالاب‌ها در رامسر با بیان اینکه متاسفانه تالاب‌های مازندران خشک شده است گفت: ۲۰ درصد تالاب میانکاله خشک و برخی تالاب‌ها مانند عباس اباد بطور کامل خشک شده است.
وی با بیان اینکه محیط زیست مخالف توسعه نیست گفت: آلودگی هوا در مازندران بصورت لحظه‌ای کمتر از ۲ و نیم میکرون بود که می‌تواند نشانه آلودگی هوا در مازندران باشد.

ابراهیمی گفت: مازندران هشتمین استان از لحاظ گسترش خشکسالی است و اگر این روند ادامه یابد برای آیندگان مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد.

خیریانپور معاون استاندار مازندران نیز در این همایش گفت: تنوع زیست محیطی در مازندران به گونه‌ای است که در هیچ استانی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اگر بتوان از دو موهبت جنگل و دریا بخوبی استفاده کرد مشکلی در اشتغال جوانان مازندران وجود نخواهد داشت تصریح کرد: باید به این نکته تاکید کنیم که پیوست زیست محیطی تمام طرح‌ها باید مد نظر قرار گرفته و رعایت شود.

معاون استاندار مازندران با بیان اینکه تا پایان سال جاری باید در تمامی نقاط استان ۱۰ میلیون اصله نهال کاشته شود، افزود: پاکسازی و آزاد سازی سواحل و جنگل تاکید استاندار مازندران به تمامی مدیران است.

محمد آزاد فرماندار رامسر نیز با اشاره به ظرفیت‌های طبیعی رامسر گفت:این شهرستان سالانه میزبان بیش از ۵ میلیون گردشگر داخلی و صدهزار گردشگر خارجی است.

وی افزود: رامسر در کنار ظرفیت‌های طبیعی از ظرفیت‌های انسانی به عنوان دوستداران محیط زیست نیز برخوردار است و باید از این ظرفیت‌های باقوه و بالفعل نهایت بهره را برد.

بیش از ۱۷۰ کشور عضو کنوانسیون تالاب‌ها هستد که ۲۴ تالاب در کشور و ۲ تالاب در مازندران در این معاهده ثبت شده است.

انتهای پیام/ک


نابودی تالاب‌های مازندران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر