کد خبر: ۶۴۲۳۲۳۸
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
معاون رئیس جمهور در رامسر:

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مشکل اصلی محیط زیست را سیاست‌های متضادی دانست که بر آن تحمیل شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست ،در همایش ملی سالگرد کنوانسیون تالاب ها در رامسر با بیان اینکه محیط زیست را با قوانینمان ویران کردیم و سازمانی هستیم که فقط نیم درصد بودجه کشور به آن تعلق دارد، افزود: مجلس باید با توجه به اهداف رهبری قوانین محیط زیست را اصلاح کند.

وی گفت: فقط نباید دنبال ۴ شکارچی یا کسانی که ۱۰۰ متر به محیط زیست تجاوز کردند باشیم بلکه باید اصل قضایا را حل کنیم.

کلانتری با بیان اینکه ما فقط مسائل ریز را چسبیدیم و مسائل کلان را رها کردیم گفت: توسعه باید در کشور اتفاق بیفتد تا محیط زیست پایدار باشد، اما این توسعه باید مبنای علمی داشته باشد و توجه به محیط زیست در مخالفت با توسعه نیست.

معاون رییس جمهور گفت: مصوبات قانون برنامه ششم اگر اجرایی شود محیط زیست را ویران می کند چرا که ما در قوانین هم جزیره‌ای تصمیم می گیریم.

این مسئول اذعان داشت: متاسفانه سازمان محیط زیست در مقطعی خودش، خودش را به چالش کشید و حتی محیط زیست هم مدافع خودش نبود.

وی افزود: اگر هم اکنون کنوانسیون رامسر دوباره تالاب‌ها را بررسی کند بسیاری از آن‌ها از معاهده حذف می‌شوند چرا که یکسری تالاب‌ها در کشور اصلا قابل بازسازی نیست. 

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه رفتار غلط ما با محیط زیست باعث آتش سوزی در ۳۰۰ نقطه زاگرس شده است تصریح کرد: با شکارچی یک آهو بدترین رفتار را می کنیم، اما با تحسین و تشویق با نام تولید و خودکفایی، محیط زیست را از بین بردیم.

کلانتری با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد حافظ محیط زیست باید توسعه یابند گفت:ما نیاز به قیم در محیط زیست داریم چرا که تفکرات زیست محیطی در کشور عقب مانده است.

وی افزود: در آموزش عمومی محیط زیست تقریبا نمره صفر را داریم و ادامه این رفتار باعث می‌شود هیچ محیط زیستی برای آیندگان باقی نماند.

معاون رئیس جمهور اقتصاد محیط زیست را اقتصادی گمشده در ایران دانست و گفت:ما باید خودمان را با رفتار جدید طبیعت همسو کنیم نه اینکه به جنگ با طبیعت برویم.

کلانتری در پایان گفت: نباید از گفتن حقایق وضع بی آبی کشور بترسیم و نگاه امنیتی به این موضوع داشته باشیم و اگر بحث امنیتی شود و مسایل به مردم گفته نشود مردم رفتار خودشان را تغییر نمی دهند و اگر رفتار تغییر نکند محیط زیست نابود می‌شود.

انتهای پیام/ک


نابودی محیط زیست با افراط و تفریط

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر