کد خبر: ۶۴۲۳۷۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۴
منیژه حکمت در نشست فیلم جاده قدیم:

منیژه حکمت گفت: من آدم حاشیه‌پردازی نیستم، مطالبه‌گر هستم، که این را هم حاشیه می گویند.

جاده قدیمبه گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم فجر؛ نشست رسانه‌ای «جاده قدیم» با حضور منیژه حکمت؛ کارگردان فیلم، مهتاب کرامتی، پوریا رحیمی، محمدرضا غفاری و ترلان پروانه بازیگران فیلم، عصر امروز جمعه سیزدهم بهمن‌ماه در پردیس سینما گالری ملت برگزار شد.
 
منیژه حکمت درابتدای نشست گفت: مدیون اهالی رسانه هستیم و از اینکه در خدمت شما هستیم خرسند و خوشحالیم. من روز گذشته با مردم در سالن سینما فیلم می‌دیدم، ولی بلیت نبود و مردم باید روی زمین می‌نشستند و فیلم می‌دیدند و یا برای سانس فوق العاده منتظر می‌ماندند که از این بابت از مردم سراسر ایران معذرت‌خواهی می‌کنم.
 
مهتاب کرامتی با ابراز خوشحالی از اینکه فیلم را در کنار اصحاب رسانه دیده‌ام، گفت: برای من این همنشینی ونظر شما مهم است و موجب ارتقای کار من می‌شود.
 
منیژه حکمت در ادامه گفت: از همه عواملم که در این پروسه همراهم بودند تشکر می‌کنم. بهترین عوامل سینما همراه این فیلم بودند. قرار بود من این فیلم را در سال ۹۴ بسازم که مسئله انرژی هسته‌ای داغ بود و شرایط اقتصادی نیز که همیشه وجود دارد.
 
حکمت با اشاره به اینکه این فیلم از دغدغه‌هایم می‌آید، افزود: چنین فیلمنامه‌ای را کارکردن،سخت است، به طوری که فیلمنامه علیه خودش عمل نکند. شاید قبل از این اگر کار می‌کردم، شانس کار کردن با چنین گروهی را نداشتم.
 
کارگردان «جاده قدیم» درباره اینکه تا چه اندازه این فیلم دچار ممیزی شده است، گفت: خوشبختانه همان فیلمنامه‌ای که نوشته شد، ساخته شده، به غیر از برخی نکاتی که همیشه باید در فیلم‌ها رعایت شوند. من آدم حاشیه‌پردازی نیستم، مطالبه‌گر هستم و این را هم حاشیه می‌گویند .
 
کرامتی با ابراز رضایت از حضور در این فیلم گفت: حضور در چنین نقشی برای هر کسی آرزو است. ما تحقیقات میدانی داشتیم و زمانی که من به فیلم پیوستم و جز اولین نفرات بودم، خانم حکمت تحقیقات صورت گرفته را در اختیارم گذاشتند. موارد این چنینی در جامعه زیاد است، اما از ترس فاش شدن هویت‌شان اجازه پرداختن به این موضوع را نمی‌دهند.
 
حکمت درباره این موضوع که بسیاری از خرده‌پیرنگ‌های فیلم می‌توانست در فیلم حذف شود، پاسخ داد: همه قصه‌ها حول‌محور یک خانواده بود و به هم مرتبط بودند. این نظر شماست و محترم است.
 
غفاری درباره حضور در این فیلم گفت: از گروه بسیار خوب‌مان و آرامشی که سر صحنه برای ما وجود داشت، تشکر می‌کنم. این صمیمیت موجب می‌شد ما با خوشحالی کارمان را انجام دهیم. در فیلمی که آدم حالش خوب است، مطمئنا خروجی خوب می‌شود.
 
حکمت درباره اسپانسر‌های فیلم گفت: من با صدای بلند می‌گویم که ما اسپانسری نداریم و اسامی که در تیتراژ می‌بینید را برای اکران پاک خواهیم کرد. 
 
پروانه نیز گفت: آنقدر شرایط پشت صحنه خوب بود از پایان فیلمبرداری ناراحتم. بعد از این کار و پشتیبانی‌هایی که خانم حکمت داشتند، کار کردن با دیگر کارگردان‌ها را برای من سخت می‌کند و فکر می‌کنم چنین پشتیبانی‌هایی برای من در سینما رقم نخواهد خورد.
 
وی درباره بیلبورد تاکسی‌های اینترنتی که در فیلم دیده شد، گفت: هیچ قصدی در کار نبوده است.
 
انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر