کد خبر: ۶۴۲۴۰۹۹
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل از احداث و راه اندازی 130 خانه عالم در روستاهای استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، حجت الاسلام مهدی ستوده، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در دیدار با روحانیون شهرستان خلخال افزود: راه اندازی 100 خانه عالم روستایی در مناطق روستایی استان جز برنامه پنج توسعه کشور بوده و اداره کل تبلیغات اسلامی استان به اهداف پیش بینی شده در این برنامه دست یافته است.

وی گفت: احداث خانه های عالم روستایی با هدف ترویج شعار دینی و تقویت بنیه مذهبی و استفاده از ظرفیت روحانیون در مقابله با تهاجم گسترده فرهنگی بیگانه در مناطق روستایی صورت گرفته و این کار با اولویت احداث خانه های عالم در مناطق مرزی و مناطق در معرض تهدید تهاجم بیگانه دنبال می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه استفاده از ظرفیت روحانیون در روستاها و استقرار روحانیون در روستاهای مختلف استان نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم از جمله احداث خانه های عالم در مناطق مختلف روستایی است، اظهار کرد: حضور یک روحانی در یک روستای دور افتاده مرزی و یا محروم می تواند مانع گسترش بسیاری از آسیب های اجتماعی تهدید کننده جوامع روستایی شود.

حجت الاسلام ستوده هدف از دیدار با روحانیون طرح مستقر در روستاهای خلخال را گرامیداشت دهه فجر و آشنایی با مسائل و مشکلات روحانیون مستقر در مناطق روستایی این شهرستان ذکر کرد.

وی گفت: تجربه نشان داده روستاهایی که دارای روحانی مستقر هستند کمتر از روستاهای فاقد روحانی دچار آسیب های اجتماعی امروزی جامعه شده اند.

انتهای پیام/ح

احداث خانه های عالم روستایی در اردبیل

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر