کد خبر: ۶۴۲۴۳۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۴
اسرافیلی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

یک شاعر گفت: شعر انقلاب راه خود را پیدا کرده و از عهده وظایف خود برآمده است.

نهله های شعری به ریشه شعر انقلاب اسلامی متصلند

حسین اسرافیلی شاعر، در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص شعر انقلاب گفت: هم اکنون شعر انقلاب راه خودش را پیدا کرده است. نحله‌های گوناگونی در شعر پیدا شده است و  همه به  ریشه شعر انقلاب اسلامی متصلند. در واقع نحله‌های اصلی ریشه‌هایی هستند که به درختی وصل و آن درخت شعر انقلاب اسلامی است. البته گاهی بعضی شاعران در اشعار خود زاویه پیدا می کنند؛ آن هم به دلیل طرز فکر، دل مشغولی ها و وابستگی های عاطفی است.

وی افزود: شعر انقلاب از عهده وظایف خود برآمده و از بقیه هنرها در این زمینه جلوتر  حرکت کرده است. نباید بسیار نگران آن زاویه های پیش آمده در شعر باشیم و نباید انتظار داشته باشیم، شعر در تمام موضوعات اجتماعی ورود پیدا کند. این مسئله در سابقه ادبی ما وجود ندارد و نباید انتطار داشت چنین مسئله ای را در شعر امروزمان ببینیم. جامعه نیازهایی دارد این نیازها گاهی سیاسی، گاهی اقتصادی و گاهی آرمانی است. آنچه با اهداف انقلاب همسو است در شعر انقلاب دیده می شود.

این شاعر گفت: درست است در بعضی مقطع ها یک بیت می تواند به اندازه یک کتاب تاثیرگذار باشد، اما  نباید انتظار داشته باشیم شعر درباره بیکاری که مسئله مهمی است، حرف بزند.شعر یک مقوله حسی و عاطفی و زاییده تفکر، اندیشه، احساس و عکس العمل عاطفی و احساسی شاعر نسبت به مقوله های مختلف از جمله مسائل اجتماعی است.

انتهای پيام/

 

اظهار نظر یک شاعر درباره شعر انقلاب

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر